Demonstrace za legalizaci konopí – Million Marihuana March 8.5. 2010

Třináctý ročník demonstrace za legalizaci konopí odstartuje v sobotu 8. května ve 13:00 na Karlově náměstí v Praze, odkud se příznivci marihuany vydají v průvodu přes Václavské náměstí a pražské Vinohrady do parku Parukářka na Žižkově. Mírumilovný happening se uskuteční v rámci celosvětové akce Global Marihuana March, která letos probíhá ve více než 300 metropolích po celém světě. V České republice je demonstrace kromě protestního pochodu pojata také jako celodenní hudební festival.

Demonstrace si klade za cíl upozornit na nesmyslná a nespravedlivá trestní stíhání drobných pěstitelů konopí vyplývající z nedostatků a přežitků v drogových zákonech a veřejně požaduje následující nezbytné reformy:

– poukázat na legislativu o konopí, která je v rozporu s Ústavou ČR
– legalizace marihuany pro léčebné účely
– legalizace pěstovaní a držení konopí pro osobní spotřebu
– prosadit svobodu pěstovat a využívat marihuanu pro vědu a výzkum
– podpora diskuse o léčebném využití marihuany
– přinášet věcné a objektivní informace o konopí široké veřejnosti

Tyto požadavky ve svém projevu otevřeně přednese na začátku demonstrace mluvčí organizátorů ze sdružení Legalizace.cz, které se jako občanská iniciativa veřejně distancuje od případné kampaně politických stran a jejich předvolebních slibů před nadcházejícími parlamentními volbami.

V konečné destinaci bude tak jako v minulém roce připraven konopný happening se třemi hudebními pódii, unikátním konopným trhem a pestrou paletou projevů, přednášek, workshopů, stánků s občerstvením a zábavných aktivit.

Na festivalu, který v loňském roce dosáhl návštěvnosti kolem 15.000 lidí, vystoupí mnoho populárních kapel, DJs a dalších umělců, včetně efektní fireshow po setmění.
Celé dění je pro všechny účastníky pochopitelně zdarma.

Produkce na hudebních pódiích bude letos opět k vidění on-line na serveru http://mmm.legalizace.cz

Kdokoliv, kdo by nám chtěl pomoci s akcí, prosím ozvěte se na info@legalizace.cz. Sháníme pomocníky jak na akci samotnou, tak na její propagaci – umisťování bannerů na spřátelené weby, roznos letáku a výlep plakátů, rozesíláni informací o akci kamarádum a známým, případně nepřehnané přispívání do diskusí na webu, které se týkají tématu.

Více informací naleznete na stránkách Million Marihuana March22. 3. 2010 v 22.34

Posted by: jirka
filed in Aktuality, MMM, Projekty
Cannapedia

Connect with Facebook

Komentáře jsou zavřeny.