Benefiční koncert Konopí je lék aneb Fénixovy slzy pro Ateliér ALF

Koncert se uskuteční 11. května 2010 v 19.00 hod. v Paláci Akropolis. Výtěžek akce je určen pro první českou bezbariérovou školu Ateliér ALF v Praze na Žižkově a na podporu Konopné apatyky královny koloběžky první odborné společnosti Konopí je lék, která v Ateliéru ALF sídlí. Současně je koncert pořádán na podporu Dušana a Radomíra Dvořákových, kteří léčí nemocné konopím a jsou obžalováni za pěstování konopí.

Na koncertu vystoupí: Dan Bárta, Bobr chutná dvakrát, Divoký srdce, Divokej Bill, Echt, Jan & Matěj Homolovi (Wohnout), Hudba Praha, Jasná páka, David Koller, Slum, Švihadlo, Vlasta Třešňák band, Petr Váša a Visací zámek

Uvádí: Zdeněk Suchý

Pořádá: Ateliér ALF,o.s, Art Frame, s.r.o., Junior Klub Na Chmelnici ve spolupráci s partnery

Pořadatel a partneři: 5 Semen, Akropolis reality, Alfa Sys one, Art Frame, Atelier ALF, Bayer & Romsy, Grapo, Junior Klub na Chmelnici, Legalizace, Hl. město Praha, Shanti, Railreklam, Wero Group, Taogrowshop.cz.

Proč je koncert na podporu Dušana a Radomíry Dvořákových?

Dušan a Radomíra Dvořákovi léčí nemocné konopím. Jsou obžalování s trestní sazbou 10 let vězení. Nejvyšší soud přitom v roce 2008 rozhodl, že pěstování a zpracování konopí k léčbě není trestný čin a ve stejném roce bylo léčivé konopí zařazeno na seznam neregistrovaných léčiv Státního ústavu pro kontrolu léčiv.

Když Dušan Dvořák v červnu 2009 veřejně oznámil, že v bezbariérové škole pro dospělé Ateliér ALF v Praze na Žižkově otevře konopnou lékárnu, kam budou moci lékaři posílat nemocné pro léčivé konopí, což skutečně 28. září 2009 udělal, státní orgány udělaly u Dvořáků domovní prohlídku a ze zahrady sklidily pole se zhruba tisícovkou rostlin léčivého konopí. Dnes do konopné lékárny posílají lidé z celé republiky konopí pro nemocné zdarma a konopnou apatyku státní orgány tolerují.

Dušan Dvořák obdržel za vzdělávání veřejnosti léčivým konopím v roce 2009 cenu od českého premiéra Jana Fischera, od roku 2000 žádá vládu o povolení k výzkumu léčby konopím a pravidelně oznamuje státním orgánům, že konopí k léčbě nemocných pěstuje.

Dušan Dvořák je zakladatelem odborné společnosti Konopí je lék,o.s. a řady inovativních zdravotně sociálních služeb pro zejména chronicky nemocné a handicapované, jeho práci v oblasti léčby konopím podpořili významní vědci jako např. prof. Albert Hofman nebo prof. Lumír Hanuš a exrektoři Univerzity Palackého v Olomouci prof. Jana Mačáková a prof. Josef Jařab.

Výtěžek benefičního koncertu Konopí je lék je věnován první a dosud bohužel jediné české bezbariérové škole pro dospělé otevřené i lidem s těžkými handicapem Ateliér ALF v Praze na Žižkově, který Dušan Dvořák v roce 2006 založil a kterému české státní orgány dluží několik milionů korun. Ateliér ALF se ve výuce zaměřuje na vizuální komunikaci a nové technologie a v roce 2009 byl vyhodnocen jako příklad dobré praxe projektů Evropské unie. Součástí benefičního koncertu Konopí je lék je aukce umělecké tvorby jednoho z absolventů Ateliéru ALF, konkrétně aukce spodního prádla Yoko Ono.

Více: www.helpnet.cz1. 5. 2010 v 17.05

Posted by: hanka
filed in Aktuality, Konopí, Léčba, Legislativa, Organizace v ČR
Powder Feeding Green House

Connect with Facebook

Komentáře jsou zavřeny.