Žena pěstovala konopí jako lék, nelze ji trestat, definitivně rozhodl soud

Krajský soud v Táboře potvrdil zprošťující rozsudek překladatelky Libuše Bryndové obviněné z výroby drog. Žena konopí pěstovala jako lék. Proti tomuto rozhodnutí okresního soudu v Táboře z února letošního roku se odvolala státní zástupkyně. Vyšší instance však zproštění viny Libuše Bryndové potvrdila. Verdikt krajského soudu v Táboře je pravomocný. Lze ale ještě podat dovolání k Nejvyššímu soudu.

“Jmenovaná je zproštěna obžaloby v celém rozsahu pro oba skutky,” řekl Krejčiřík. Třiapadesátiletá Bryndová byla odsouzena v červenci 2008 k podmíněnému dvouměsíčnímu trestu za pěstování marihuany. A to i přes její tvrzení, že rostlinu využívala na léčení astma. Odvolací soud následně zrušil dvouměsíční trest, ale zrušení viny se Bryndová dočkala až letos v únoru. Proti tomu se ovšem ke krajskému soudu odvolala státní zástupkyně.

Bryndová si z marihuany vyráběla mast a výtažky rostlin také inhalovala.

Trestní stíhání začalo na základě televizního pořadu, v němž překladatelka vystupovala jako pěstitelka konopí. V letech 2006 a 2007 vypěstovala na svém pozemku ve Zlukově na Táborsku nejméně 29 rostlin konopí. Hodnota psychotropní látky v rostlinách překračovala povolenou hranici 0,3 procenta. Vypěstované konopí obsahovalo celkem přes 26 gramů účinné látky.

Zdroj:  www.lidovky.cz

Další články na toto téma:

Táborský soud zprostil viny pěstitelku konopí Libuši Bryndovou

Libuše Bryndová plakala štěstím. Je nevinná

Táborský krajský soud osvobodil „konopnou mastičkářku“

Verdikt: pěstovat konopí jako lék se smí15. 6. 2010 v 13.51

Posted by: hanka
filed in Aktuality, Drug Monitoring, Konopí, Léčba, Legislativa, Využití
Cannapedia

Connect with Facebook

Jeden komentář k příspěvku „Žena pěstovala konopí jako lék, nelze ji trestat, definitivně rozhodl soud”

  1. r-man říká:

    No huraaa!!! Konecne! Bushko gratuluju a koukej to oslavit :-)