Jak investovat po případné legalizaci marihuany?

O legalizaci “trávy” se diskutuje v mnoha zemích včetně České republiky. Téma je aktuální i za oceánem, kde by případné 50procentní zdanění drogy mohlo přinést až 1,2 miliardy dolarů do rozpočtu samotné Kalifornie. Z údajů o „příbuzném“ zdanění alkoholu vyplývá, že by Spojené státy mohly na legalizaci marihuany jen na daních vydělat až 14 miliard dolarů ročně. Nemusíte však spravovat stát, ani sázet konopí doma na balkóně. Na legalizaci této lehké drogy můžete vydělat i na burze.

Marihuana má řadu výhod. Například se nejlépe pěstuje pod střechou a pod lampou, což ji odlišuje od řady zemědělských plodin, které ohrozí tak obyčejná věc, jako je počasí.

Sami jistě vymyslíte další, ale pro začátek nabízíme 9 tipů. Mohly by fungovat alespoň do doby, než si nakoupíte standardní futures na Marihuana Producers Index nebo SPDR Ganja Trust.

1. Prodejte akcie výrobců zbraní

Například na hranicích mezi Spojenými státy a Mexikem probíhá velice živý a nebezpečný obchod s drogami. Pašeráci jsou velice dobře vyzbrojeni. V případě, že by došlo k legalizaci kterékoli pašované drogy, dalo by se vsadit na pokles poptávky po ručních zbraních. V takovém případě by mohly klesnout například akcie společnosti Smith and Wesson.

2. Prodejte akcie Solvay Pharmaceuticals

Že tuto firmu naznáte? Nevadí. Jde o výrobce preparátu Marinol, který obsahuje látky podporující chuť k jídlu, které jsou i v THC. Marinol pomáhá i proti nevolnosti a zvedání žaludku.

3. Kupujte akcie výrobců cigaret

Tabákové koncerny vědí, jak “to správně ubalit”, a jistě by brzy po legalizaci marihuany zaplavily trh “zdravě” ofiltrovanými jointy. “Zelená Marlbora” by se brzy stala běžnou objednávkou v nejbližší trafice. Kdo s tím nemá morální problém, může vsadit i na další “hříšné akcie”

4. Kupujte zlato

Ano, zlato funguje skutečně ve všech prostředích, a zřejmě by tomu tak bylo i v případě zákonného přístupu k lehkým drogám. Paranoia, vedlejší účinek dlouhodobého kouření marihuany, by mohla zvýšit poptávku po “bezpečných přístavech”. Proč ne zlato, tak zní otázka, a to jsme ještě “nepožili”.

5. Prodávejte akcie výrobců alkoholu

Již dnes je řada lidí, kteří dávají přednost marihuanové cigaretě před ranní alkoholovou “opičkou”. Legální joint znamená méně vypitých piv a panáků.

Zdroj a pokračování článku na: www.investicniweb.cz

Autor: Andrej Rády21. 9. 2010 v 16.39

Posted by: hanka
filed in Aktuality, Drug Monitoring, Konopí, Legislativa
Legalmarket.cz

Connect with Facebook

Jeden komentář k příspěvku „Jak investovat po případné legalizaci marihuany?”

  1. pytel říká:

    Mate zapotrebi prebirat takovehle blaboly? Jestli to melo byt vtipne, tak pardon. Asi mam jiny smysl pro humor nez autor.