Marihuana by se měla prodávat v obchodech jako alkohol

Přední britský lékařský časopis British Medical Journal publikoval článek, v němž profesor z univerzity v Melbourne navrhuje, aby se marihuana prodávala stejně jako alkohol nebo cigarety. Bude to prý bezpečnější.
Zákaz konopí totiž podle Robina Rooma rozšiřuje násilí spojené s drogami, protože zločinecké skupiny bojují o jeho vyšší cenu. Nezákonný trh s drogami navíc nedokázal zastavit ani rekordní americký rozpočet určený na boj proti drogám. Spojené státy na něj v roce 2002 vyhradily osmnáct miliard dolarů, což je osmnáctkrát víc než v roce 1981.

Roste zároveň i počet zatčení v souvislosti s překupnictvím. V roce 1990 zatkla americká policie 350 tisíc lidí, v současnosti je jich ročně zhruba 800 tisíc.

V článku v časopise British Medical Journal profesor Robin Room píše: “Jako nejrůznější vlády kontrolují a regulují prodej alkoholu, měly by se stejně stavět i ke konopí.” Navrhuje stejné řešení, jaké zvolili v Kanadě nebo skandinávských zemích – zavést specializované a dobře kontrolované obchody, v nichž se dnes prodává alkohol, a přidat k němu ještě konopí.

Autorka: Zdena Dvořáková

Zdroj: www.tyden.cz27. 10. 2010 v 16.55

Posted by: hanka
filed in Aktuality, Drug Monitoring, Konopí, Léčba, Legislativa
Petice za legalizaci konopí

Connect with Facebook

Komentáře jsou zavřeny.