Skoncujme s válkou proti drogám !

VÝZVA K AKCI !! Během několika dní bychom mohli být konečně svědky začátku konce „války proti drogám“. Tato nákladná válka zcela selhala v úsilí omezit problémy s drogovou závislostí, navíc způsobila ztrátu bezpočtu životů, devastaci mnoha komunit a nasměrování miliard dolarů do násilného organizovaného zločinu.

Všichni experti se shodují na tom, že nejcitlivější politikou je politika regulace, ale politici mají strach se tohoto tématu dotknout. Během několika dní se chystá toto tabu prolomit globální komise, jejímiž členy jsou Kofi Annan a dalších pět zkušených státníků, kteří se chystají veřejně požadovat posun od prohibice směrem k dekriminalizaci a regulaci drog.

To může být zlomový moment, objevující se jednou za generaci – pokud dostatečné množství z nás bude požadovat ukončení tohoto šílenství. Politici tvrdí, že rozumějí tomu, že válka proti drogám selhala, ale říkají, že veřejnost není připravena na alternativu. Ukažme jim, že nejen že přijmeme zdravější a humánnější politiku, ale že ji přímo vyžadujeme. Připojte se k této petici a sdílejte ji se všemi – pokud dosáhneme milionu hlasů, bude osobně doručena globální komisí světovým vůdcům.

Text petice: Žádáme ukončení války proti drogám a prohibičního režimu a posun směrem k systému, založenému na dekriminalizaci, regulaci a vzdělávání. Současná 50 let stará politika selhala, podporuje násilný organizovaný zločin, ničí životy a stojí miliardy dolarů. Je načase přejít na humánní a efektivní přístup.

 

Zdroj: avaaz.org23. 5. 2011 v 16.01

Posted by: Michal
filed in Aktuality, Legislativa, Světové organizace
Petice za legalizaci konopí

Connect with Facebook

Komentáře jsou zavřeny.