Změnou kontroly množství THC chce vláda zabavit více rostlin konopí

Ministerstvo spravedlnosti chce důsledněji zakročit proti obchodníkům s rostlinami marihuany určenými pro výrobu drog. Podle nařízení, které má vláda projednávat ve středu, by se měl obsah účinné látky THC v konopných rostlinách měřit pouze z květenství. Zvýší se tak prý počet rostlin, které mohou policisté odstranit z oběhu.

Obsah TBC v rostlinách se původně určoval z celého těla rostliny, tedy i z kořenů a stonku. „Když dělíte množství látky objemem celé rostliny, tak se nemusíte dostat na základní stanovenou hranici a je to stejné, jako byste pěstoval slabší konopí, na což se hřeší,” vysvětlil pro Právo ředitel Národní protidrogové centrály Jakub Frydrych.

Množství účinné látky v rostlině konopí by nemělo přesáhnout hranici 0,3 procenta. Pokud se její obsah v rostlině stanoví pouze z květenství a přilehlých listů, výsledek bude mnohem přesnější. Podle Frydrycha už bylo zaznamenáno několik případů, kdy se rostliny zjevně pěstované za účelem výroby drogy dostaly pod zákonem stanovenou normu.

Ze seznamu zakázaných rostlin by naopak měly ubýt ty, které obsahují účinný halucinogen meskalin. Obsahuje ji hlavně řada kaktusů, jejichž pěstování bylo u nás kvůli předpisu nelegální. Tato pomoc „kaktusářům” však zbaví výrobce meskalinu veškeré trestní odpovědnosti.

Zdroj: parlamentilisty.cz5. 12. 2011 v 12.53

Posted by: tej
filed in Aktuality, Konopí, Legislativa
Petice za legalizaci konopí

Connect with Facebook

Jeden komentář k příspěvku „Změnou kontroly množství THC chce vláda zabavit více rostlin konopí”

  1. Rostlinky říká:

    “Tato pomoc ‘kaktusářům’ však zbaví výrobce meskalinu veškeré trestní odpovědnosti.”

    Toto tvrzení je naprostý nesmysl. Výrobci meskalinu (kolik jich mimochodem policie v ČR dosud pochytala?) jsou i nadále postižitelní za “výrobu drog” podle § 286 trestního zákoníku. Viz. http://rostlinky.net/dobra-zprava-pro-pestitele