Peru vyzývá k diskusi o legalizaci marihuany

Peru by mělo zvážit legalizaci marihuany, řekl bývalý šéf peruánské Národní drogové kontrolní komise.


Uruguay se nedávno stala prvním státem Latinské Ameriky, který legalizoval marihuanu a podporuje své sousedy, aby udělali to samé.

Bývalý ředitel peruánské Národní drogové kontrolní komise (DEVIDA) Ricardo Soberon apeloval na vládu, aby zvážila legalizaci marihuany.

Musíme otevřít debatu s ředitelkou DEVIDA Carmen Masias a peruánskou Medical School. Pojďme otevřít fórum, které se bude v první řadě zabývat zdravotními problémy a dále bezpečnostní a důsledky užití marihuany,” řekl Ricard Soberon pro zpravodajský portál Terra. Dále uvedl, že legalizace trhu s marihuanou by mohla být řešením nelegálního obchodu s drogami v Peru.

Možnost odstranění kriminálních živlů z obchodu s marihuanou – drogou, která je mnohem méně nebezpečná než ostatní drogy – je odpovědí na 50 let opakované stále stejné strategie bez výsledku,” řekl Soberon.

Soberon v prosinci tleskal uruguayskému rozhodnutí legalizovat prodej i produkci marihuany a nazval to “správnou cestou”. Později v prosinci uruguayský prezident Jose Mujica podepsal tento zákon, který přenese výrobu a prodej marihuany pod státní kontrolu.

 

zdroj: freepub.cz7. 1. 2014 v 11.39

Posted by: lukas
filed in Aktuality, Drug Monitoring, Konopí, Legislativa, Zahraniční články
Petice za legalizaci konopí

Connect with Facebook

Komentáře jsou zavřeny.