Otec léčil dceru konopím! Za to k ní teď nesmí a ona umírá

 

Už 50 tisíc lidí podepsalo petici na podporu otce, který čelí hrozbě vězení za to, že dával umírající dceři konopný olej, což podle něj vedlo ke zlepšení jejího stavu.

Dvouletá Rumer Rose z Austrálie je ve velmi pokročilém stádiu rakoviny, umírá, a tak se její rodiče snaží trávit s holčičkou veškerý čas a udělat jí poslední chvíle života co nejpříjemnější. Na smutný případ upozornil britský deník The Mirror.

Dívčin otec tvrdí, že její zdravotní stav vykazoval jisté známky zlepšení, když jí dával léčivý olej z konopí, který je ale v Austrálil stále zakázaný. Adam Koessler byl za tento čin zatčen a tento měsíc obviněn.

I když byl Adam propuštěn na kauci, má zákaz přibližovat se k dceři, která nyní leží na jednotce intenzivní péče, protože se její stav mezitím zase zhoršil.

Lidé vyjadřují podporu této rodině nejen na Facebooku, ale i v reálu. Petici na podporu toho, aby Adam mohl ke své umírající dceři, podepsalo už 50 tisíc lidí.

V této listině mimo jiné stojí: “Léčebné konopí je v mnoha zemích po celém světě už legalizováno. Existuje dostatek důkazů o tom, že má mnoho příznivých účinků na pacienty s rakovinou, bez škodlivých vedlejších účinků.” Lidé vnímají jednání policie jako nehumánní a nespravedlivé.

 

Zdroj: tn.nova.cz22. 1. 2015 v 13.12

Posted by: lukas
filed in Aktuality, Drug Monitoring, Konopí, Léčba, Legislativa, Využití, Zahraniční články
Powder Feeding Green House

Connect with Facebook

Komentáře jsou zavřeny.