Radnice Prahy 3 zakázala Milion Marihuana March na Parukářce. „Vraťte se na Letnou,“ vzkazuje aktivistům

demonstraceMillion Marihuana March, demonstrace za legalizaci konopí, nebude  zakončena koncerty na žižkovském vrchu Parukářka. Podle neoficiálních informací z útrob radnice Prahy 3 tak na středečním zasedání rozhodla Rada městské části a akci pro několik tisíc návštěvníků nepovolila.

Podle organizátora akce Roberta Veverky se potíže s povolením daly tušit. „Problémy jsme měli i vloni, radnice ale nakonec akci povolila, protože zamítavý návrh starostky Vladislavy Hujové z TOP09 všichni radní přehlasovali. Proti jejímu stanovisku nakonec byli i její vlastní spolustraníci.“ Kde koncerty naplánované na začátek května proběhnou dnes neví, má prý ale rozjednaná jiná místa. „Demonstrace za legalizaci konopí se bude konat určitě, žádná Hujová, ani nikdo jiný nám v tom nezabrání.“ dodává.

1DSC_3919

Na Parukářku se akce přesunula v roce 2008 z Letenské pláně. Podle informací, které přinesly Žižkovské listy, své rozhodnutí Rada zdůvodňuje  možným poškozením zeleně a narušením poklidného chodu parku, ve kterém tráví čas také rodiny s dětmi. Cílem demonstrace je podle jejích webových stránek „legalizace pěstování a držení konopí jak za účelem léčby, tak i k účelům rekreačním“. V Praze demonstrace probíhá v různých formách už od roku 1998.

 

Další zdroje: kauza3.cz, Žižkovské listy12. 2. 2015 v 17.04

Posted by: lukas
filed in Aktuality, Drug Monitoring, Konopí, Legislativa, MMM, Organizace v ČR, Podpořte nás, Projekty
Legalmarket.cz

Connect with Facebook

Komentáře jsou zavřeny.