Vězeň si během propustky založil marihuanovou plantáž

Španělská policie zničila doposud největší odhalenou venkovní plantáž marihuany v zemi. A jejího majitele nemuseli policisté hledat dlouho, seděl ve vězení.

Mluvčí ministerstva vnitra Federico Pozuelo uvedl, že 47letý Španěl zakoupil tříhektarový olivový háj a dojednal pěstování marihuany v době, kdy měl propustku z vězení. Vězeň spoléhal na 59letou asistentku z Litvy a pět zaměstnanců, kteří se starali o 75 tisíc rostlinek konopí, jejichž váha byla pět tun a hodnota pět milionů eur (135 milionů korunMezi olivovníky).

Podle policie byly na plantáži mezi stromy olivovníku zasety speciální rostlinky, které vyrostou do výšky pouhých 40 centimetrů a vypadají spíše jako obyčejný plevel než jako běžné vysoké keře marihuany. Rostlinky byly napojeny na sofistikovaný zavlažovací systém.

Policie provedla na plantáži razii ve chvíli, kdy začala sklizeň a v budově na farmě se sušilo 5 tisíc rostlinek. V budově byla také tajná laboratoř a balírna. Farma byla obklopena hnojem a odpadky, které měly maskovat charakteristickou vůni rostlinek.

 

Zdroj: tyden.cz9. 9. 2015 v 08.19

Posted by: lukas
filed in Aktuality, Drug Monitoring, Konopí, Zahraniční články
Petice za legalizaci konopí

Connect with Facebook

Komentáře jsou zavřeny.