Co s vámi udělají tvrdé drogy? Nizozemci se u toho natáčejí

Výsledek obrázku pro drugslab youtubeSkupina několika mladých lidí z Nizozemska uvádí pořad Drugslab, ve kterém testují nejrůznější dostupné, legální, ale hlavně zakázané drogy a popisují jejich účinky. Na svém youtubovém kanálu mají dvacet osm desetiminutových videí, ve kterých radí, jak k drogám přistupovat, a upozorňují na jejich nebezpečí.

Ke všemu zachovávají překvapivě profesionální přístup. Na začátek videí, ke kterým jsou zatím dostupné jen anglické titulky, divákovi podrobně vysvětlí, co je to za drogu, jaké má účinky na tělo a mysl a následně ji jeden z moderátorů zkonzumuje. Zkoušejí známé takzvané lehké drogy, jako jsou marihuana či lysohlávky, ale nezůstávají jen u nich. Z těch tvrdších otestovali například halucinogenní ketamin a LSD a rovněž partydrogy jako extáze a GHB.

Na konci videa často testují obratnost zdrogovaného moderátora. A z testů samozřejmě vyplývá, že ať si vezmete cokoliv, rozhodně byste se neměli jakkoliv pohybovat v dopravě.Výsledek obrázku pro drugslab youtube

Kromě marihuany a lysohlávek jsou všechny testované drogy v Nizozemsku nelegální. Pořad Drugslab tak nahrazuje chybějící vzdělávací instituce a populárně-naučnou formou vysvětluje mladým lidem, jak se k nebezpečným drogám chovat, aby zůstali pokud možno v bezpečí.

 

Zdroj: tyden.cz13. 12. 2016 v 10.27

Posted by: lukas
filed in Aktuality, Drug Monitoring, Projekty, Zahraniční články
Cannapedia

Connect with Facebook

Komentáře jsou zavřeny.