Oběti drogového násilí. V Mexiku pohřešují desítky tisíc lidí

Výsledek obrázku pro mexiko legalizaceV Mexiku se na konci loňského roku pohřešovalo zhruba 30 tisíc lidí, kteří zmizeli za podezřelých okolností, často v souvislosti s násilím drogových gangů v této latinskoamerické zemi. Informovala o tom mexická Národní komise pro lidská práva. 

Na počátku roku 2013, krátce poté, co se moci v Mexiku ujal současný prezident Enrique Peňa Nieto, vláda hovořila o 26 tisíc “zmizelých” osobách. Podle CNDH se za poslední čtyři roky jejich počet zvýšil o čtyři tisíce.

Nejhorší situace v celém Mexiku je ve státě Tamaulipas, který je jedním z nejnásilnějších mexických států a to hlavně kvůli působení nechvalně známého drogového gangu Zetas. Ve státě Tamaulipas se pohřešuje 5563 lidí.

Číslo uváděné CNDH může být ve skutečnosti ještě o něco vyšší, neboť šest z 32 mexických federálních států neposkytlo data o osobách pohřešovaných na jejich území.

Komise ve své zprávě rovněž uvedla, že po celé zemi napočítala 855 masových hrobů z období posledních deseti let, v nichž bylo 1584 těl, většinou mužských. Identifikovat se z nich podařilo pouze něco málo přes polovinu.Výsledek obrázku pro mexiko legalizace

V důsledku násilí páchaného drogovými gang v Mexiku za posledních deset let zahynulo přes 100 tisíc lidí.

 

Zdroj: tyden.cz12. 4. 2017 v 08.30

Posted by: lukas
filed in Aktuality, Drug Monitoring, Konopí, Legislativa, Zahraniční články
Cannapedia

Connect with Facebook

Komentáře jsou zavřeny.