Konopí ze zahraničí má certifikát, lékárny jej mohou objednávat

Výsledek obrázku pro léčba magazín legalizace

V lékárnách by mělo být brzy dostupné léčební konopí ze zahraničí. Konopí, které do Česka dovezla soukromá firma, už má všechna potřebná povolení a lékárny si jej mohou začít objednávat, řekla mluvčí Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Lucie Přinesdomová. Konopí v lékárnách není od února, lékovému ústavu se opakovaně nepodařilo vybrat nového tuzemského pěstitele.

“Státní ústav pro kontrolu léčiv má k dispozici informace o tom, že certifikát ke konopí, které bylo soukromým subjektem dovezeno ze zahraničí, je již hotov. Lékárny si toto konopí mohou začít objednávat a následně vydávat pacientům,” uvedla Přinesdomová.

Dovezené konopí bude zřejmě dražší než to, které bylo v minulosti vypěstováno v Česku. Za gram konopí z Nizozemska pacienti v minulosti platili třikrát více, a to kolem 300 korun.

Do konce ledna bylo v lékárnách konopí, které na základě zakázky pro SÚKL dodala česká firma Elkoplast. Smlouva s Elkoplastem skončila loni. Nový dodavatel dosud nebyl vybrán, SÚKL výběrové řízení na nového dodavatele dvakrát zrušil. Důvodem bylo to, že uchazeči nesplnili zadávací podmínky.Výsledek obrázku pro sukl legalizace

Konopí je v Česku dostupné výhradně na elektronický recept s omezením. Léčbu konopím povoluje zákon na zmírnění obtíží pacientů s rakovinou, roztroušenou sklerózou či AIDS. Předepisovat ho mohou onkologové, neurologové, odborníci z oboru paliativní medicíny, léčby bolesti, revmatologové, ortopedi, infekcionisti, internisté, oční a kožní lékaři, geriatři a psychiatři.

 

Zdroj: tyden.cz24. 5. 2017 v 09.06

Posted by: lukas
filed in Aktuality, Drug Monitoring, Konopí, Léčba, Legislativa, Využití
Powder Feeding Green House

Connect with Facebook

Komentáře jsou zavřeny.