Nejméně nebezpečnou rekreační drogou jsou lysohlávky, nejhorší je prý syntetické konopí

Výsledek obrázku pro lysohlavky legalizace

Z Globální zprávy o drogách pro rok 2016 vyplývá, že mezi nejméně nebezpečné rekreační drogy patří houbičky, tedy lysohlávky.

Data potvrzují zjištění z předešlých let. Global Drug Survey je nejrozsáhlejší drogový průzkum na světě, ze 12 tisíc respondentů, kteří si dali lysohlávky, potřebovaly jen 0,2 % odbornou pomoc nebo asistenci, což je asi 5krát méně než v případě LSD. I tak jsou oba halucinogeny řazeny mezi nejméně nebezpečné drogy.

Pouze u LSD je problém, že se složitě hledá přiměřené dávkování. Mnohem víc lékařských zásahů si vyžádaly MDMA nebo kokain a úplně nejvíce syntetické konopí a metamfetamin, u nás známý jako pervitin.

Výsledek obrázku pro lysohlavky legalizaceSyntetické konopí je zastřešující název pro skupinu chemikálií, které napodobují efekt THC v marihuaně, jsou často levné, hodně silné a bez zápachu. Tyto látky doslova zaplavily trh s levnými drogami v Americe i Evropě. Devastující účinky měly například mezi britskými vězni, kde dokonce způsobily několik úmrtí.

Průzkum není snadné číst jednoznačně, protože lidé často berou více drog najednou v koktejlu s alkoholem a pak je těžké určit, která látka způsobila hospitalizaci. Navíc hospitalizace u heroinu může být otázkou života a smrti, zatímco například u LSD jde často pouze o psychické zhroucení.

Z Globální zprávy o drogách vyplývá, že potřebujeme legislativní úpravy v případě halucinogenů. Nevzniká na ně závislost a dosud nebyla ani zaznamenána smrt předávkováním.

 

Zdroj: rozhlas.cz30. 5. 2017 v 13.36

Posted by: lukas
filed in Aktuality, Drug Monitoring, Využití, Výzkum, Zahraniční články
Powder Feeding Green House

Connect with Facebook

Komentáře jsou zavřeny.