Nevada 1. července zlegalizovala marihuanu a už stihla vyhlásit stav nouze, protože ji téměř všechnu vykoupili

Výsledek obrázku pro nevada legalizaceStále více amerických států začíná legalizovat marihuanu a nejnovějším přírůstkem do rodiny se na začátku července stála Nevada. Legislativa, která byla schválena ještě minulý listopad, zlegalizovala prodej marihuany pro rekreační účely, avšak licenční a logistické problémy v průběhu prvního týdne způsobily nouzový stav.

Problém spočívá v tom, že na prvních 18 měsíců udělil stát výhradní právo na distribuci marihuany do obchodů distributorům alkoholu, jenže i když sedm z nich podalo žádost o získání licence, státní úřady zatím neudělily licenci ani jednomu.

Majitelé obchodů s licencí na prodej marihuany dopředu věděli, že problémy s distribucí budou v prvních týdnech pořádně komplikované, a tak si předem pořídili větší zásoby, avšak zájem zákazníků o legální marihuanu překročil všechna očekávání.

Celkem 47 licencovaných obchodů uskutečnilo za první týden od legalizace marihuany až 40 tisíc transakcí a asociace sdružující jejich majitele předpokládá, že tržby dosáhly až 3 miliony dolarů. Pokud se tedy situace nezlepší, o což se momentálně úředníci snaží i s podporou guvernéra, a distribuční společnosti nezískají potřebné licence, několik obchodů by kvůli nedostatku marihuany mohlo začít propouštět nové zaměstnance či dokonce úplně zkrachovat.

Legalizace marihuany není jednoduchým procesem a Nevada mohla být připravena lépe, i když zákazníci samozřejmě zájmem překvapili, protože zatím nakupují dvojnásobně více, než se předpokládalo.

Photo published for Nevada dispensaries reportedly running out of marijuana, just days after legalization

Nevada mohla být připravena lépe, i když zákazníci samozřejmě zájmem překvapili, protože zatím nakupují dvojnásobně více, než se předpokládalo.

 

Zdroj: refresher.cz

 

 


12. 7. 2017 v 08.15

Posted by: lukas
filed in Aktuality, Drug Monitoring, Konopí, Legislativa, Využití, Zahraniční články
Legalmarket.cz

Connect with Facebook

Komentáře jsou zavřeny.