Anonym v Novém Jičíně oznámil pěstování konopí

Výsledek obrázku pro outdoor legalizaceVíce než 40 rostlin konopí zabavili policisté v zahrádkářské kolonii v Novém Jičíně. Na tyto výpěstky je upozornil anonym, který zavolal na linku 158. Některé rostliny dosahovaly do výšky až dvou metrů. Osoba, která je vysadila, je zatím neznámá.

Anonymní hlas před pár dny oznámil na čísle 158, že v jedné z novojičínských zahrádkářských kolonií roste velké množství rostlin konopí. Policisté na místo vyjeli a udání se ukázalo být pravdivé.

“Policisté provedli na daném místě šetření, kde skutečně objevili více než 40 kusů rostlin, kdy některé z nich dorůstaly až do výšky dvou metrů,” potvrdila Darina Knižátková, STP PČR Nový Jičín.

Nalezené rostliny byly nejspíše vysazené na jaře letošního roku. Policisté po pachateli pátrají. Majitelka dané zahrádky údajně o ničem nevěděla.

“V dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin nedovolené pěstování rostlin obsahujících omamnou a psychotropní látku, kdy pachateli hrozí za tento přečin trest odnětí svobody v délce trvání až šesti měsíců,” sdělila policejní mluvčí.

Není to ale jediný případ související s konopím, který policisté v Novém Jičíně právě řeší. Dalšího pěstitele odhalili před několika týdny.

“Třiadvacetiletý muž pěstoval za oknem jednoho z místních panelových domů 6 rostlin.Výsledek obrázku pro outdoor legalizace

Svým jednáním se dopustil přečinu nedovolené výroby a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,” připomněla novojičínská tisková mluvčí.

Neznámému pachateli, který vysadil více než 40 rostlin marihuany, hrozí až 6 měsíců vězení, zato mladý muž, který doma pěstoval 6 těchto rostlin, může za mřížemi strávit až 5 let. Prokazatelně měl totiž v úmyslu tuto rostlinu dále zpracovávat na drogu.

 

Zdroj: polar.cz18. 8. 2017 v 08.27

Posted by: lukas
filed in Aktuality, Drug Monitoring, Konopí, Legislativa
Powder Feeding Green House

Connect with Facebook

Komentáře jsou zavřeny.