KonoWiki

Blunt

– je marihuanový „doutník“, kdy se místo papírku použije list tabáku, zpravidla z vysypaného doutníku. Tento způsob kouření je rozšíření hlavně v USA, odkud se začal v poslední době šířit do Evropy. V současné době je i u nás možné koupit předpřipravené tabákové listy s různymi příchutěmi, do kterých je možné ubalit ihned bez obtížného vysypávání doutníku. Blunt se zpravidla balí čistý, jako podpora hoření tady slouží tabákový list.

Bong

– je přenosná jednoduchá vodní dýmka. Při kouření je marihuana uložena v kotlíku a prochází přes vodní lázeň, takže se kouř ochladí a ve vodě zůstane podstatná část nečistot, takže je kouření méně škodlivé. Velikost bong se pohybuje od malých kapesních modelů a až po velké metrové obry. Některá bonga jsou navíc u náústku zúžená, takže je do nich možné vložit led, aby se kouř ještě více ochladil.

Hašiš

– je lehká droga, pryskyřice z rostlin konopí setého (Cannabis sativa). Jako u marihuany, účinná látka je tetrahydrocannabinol (THC), hašiš je jen „vydatnější“ verze téhož. Běžně se s marihuanou kombinuje. Získává se buď třením květenství samičích rostlin (na rukou se pak vytváří vrstva pryskyřice – tzv. čaras) nebo extrakcí v organických rozpouštědlech (např. 80% líh, eter…), které se pak bezezbytku odpaří. Nejdostupnější a asi i nejčistším způsob je separovat pryskyřici přes jemné síto (průměr oka cca. 0,2 – 0,1 mm), tímto způsobem se získává hašiš např. v Maroku a řadě dalších států. Má hnědou nebo tmavě zelenou až černou barvu. Je pevného skupenství, po zahřátí měkne.

Hašišový olej

– kapalné skupenství hašiše, které je silnější. Získává se buď destilací pomocí butanu (v plynném skupenství) nebo destilací pomocí jiných látek.

Joint

– je cigareta obsahující sušenou marihuanu s tabákem nebo bez tabáku, který funguje jako katalyzátor (pomáhá hoření; marihuana nedoutná). Množství marihuany v jointu se pohybuje podle zkušenosti, chuti a počtu kuřáků. Název pochází ze skutečnosti, že cigareta je sdílena několika kuřáky mezi sebou (Joint – spojení).

Ganja

– indický název pro marihuanu

Marihuana

– samičí květenství omamného konopí. Převzatý název z hispánského slova Marijuana. V Čechách také zlidovělé názvy Marjánka, Maruška, buy generic cialis from india.

Shot

– způsob užívání marihuany, na který jsou potřeba dva lidi, jeden z nich si vloží marihuovanou cigaretu do úst opačným koncem, přiloží ruce k ústům aby udělal jako by tunel, druhý strčí pusu do tohoto tunelu a ten co má marihuanu v puse foukne a první jí vdechne.

Skleněnka

– je malá skleněná trubička s takzvaným kotlem (rozšíření na konci), kam se nacpe marihuana, která se zapálí a vdechuje. Skleněnka bývá většinou dlouhá jako cigareta, ale existuje i ve spoustě provedení a barvách.

Šlukovka

– je většinou malá dřevěná dýmka se síťkou v kotli Generic Levitra 20mg. Do kotle se sype čistá marihuana a princip kouření je totožný jako u skleněnky. U malých šlukovek se může stát to, že plamen prošlehne až do krku a nepříjemně popálí rty nebo jazyk.

THC

neboli Tetrahydrocannabinol (též delta-9-tetrahydrocannabinol) je hlavní psychoaktivní látka nacházející se především v samičích květech konopí indického (lat. Cannabis indica ), a konopí setého (lat. Cannabis sativa), které THC obsahuje kvůli obraně před býložravci a původci nemocí. THC je účinnou látkou drog marihuany a hašiše. Marihuana a hašiš se užívají nejčastěji kouřením. Jedná se o nejrozšířenější ilegální drogu na světě.Cannapedia