Kauza Hydroponic

 

Kauza Hydroponic aneb operace Gramen

Majitelé growshopu Hydroponic za mřížemi

Policie má jako obvykle jasno – nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami. Státní zástupkyně nekompromisně požaduje trestní sazbu 10 až 18 let natvrdo. Podařilo se snad rozprášit síť heroinové narkomafie? Ne tak úplně. Obžalovanými jsou majitelé growshopu a jediná droga, která v případu figuruje, je tráva. To se děje někde v Rusku? Ne. V Čechách. Právě teď.

Pokud patříte mezi zákazníky growshopů, možná jste před dvěma roky zaregistrovali, že jeden z největších a nejdéle působících growshopů na českém trhu najednou zmizel. Jedná se o společnost Hydroponic s. r. o, jejíž majitelé byli v polovině dubna 2011 zatčeni a umístěni do vyšetřovací vazby, ve které sedí dodnes. Mají na krku obžalobu z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, s úmyslem získat prospěch velkého rozsahu, ve spojení s organizovanou skupinou působící ve více státech, a tak jim hrozí trest srovnatelný s trestem za vraždu.

Protože je podivná nejen samotná obžaloba, ale i množství solidních důkazů a formální stránka celého procesu, rozhodli jsme se tomuto případu věnovat zvýšenou pozornost. Navrhovaná výše trestu ostře kontrastuje nejen se zdravým rozumem, ale i se skutečně  prokázanou vinou obžalovaných. Zdá se být zřejmé, že více než o spravedlivý proces jde v případě kauzy Hydroponic především o exemplární potrestání obětního beránka a potřebu státní žalobkyně Daniely Přibylové uspokojit si nějaký druh svých zvrhlých choutek při kázání o morálce a nepřiměřené pravomoci výchovávat trestem.

Níže přinášíme několik dokumentů, které ke kauze Hydroponic vznikly a to včetně nezkráceného dopisu obžalovaného V. Kloce z vazební věznice. Seznamte se s novodobým “honem na čarodějnice” a podpořte obžalované sdílením těchto článků s ostatními, popřípadě a nejlépe je přijďte podpořit osobně k závěrečnému hlavnímu líčení, které se bude konat 26. září 2013 vždy od 8:00 u Krajského soudu v Českých Budějovicích (facebook event).

Zajímavé také zůstává, že o této kauze, která se táhne již přes dva roky, nebylo do dnešního dne ve veřejnoprávních médiích zveřejněno ani slovo. Soud prý zapomněl informovat ČTK…

Tisková zpráva Policie ČR

Odkazy na články v magazínu Legalizace

Celé, redakčně nekrácené/neupravovavé rozhovory s jednotlivými aktéry případu:

Important articles about the case Hydroponic:

 Powder Feeding Green House