Semínka seniorům

8. ročník akce Semínka seniorům – Nemáte na předražené léčebné konopí? Pěstujte si vlastní!

 

V pořadí již 8. ročník akce Semínka seniorům byl oficiálně ukončen  na Million Marihuana March 2016, demonstraci za legalizaci konopí, která se konala 7. května na Letenské pláni v Praze.

9. ročník bude zahájen na mezinárodním konopném veletrhu Cannafest 2016, který proběhne od 11. do 13. listopadu na Výstavišti Incheba v Praze Holešovicích.

V rámci kampaně Semínka seniorům poskytujeme zdarma a proti čestnému prohlášení semínka léčivého konopí všem žadatelům/pacientům starším osmnácti let. Kampaní reagujeme na neustálé dotazy a prosby lidí, kteří hledají cesty jak získat léčivé konopí a informace o jeho dalším využití jako léku. Kromě semínek všem zájemcům o konopnou léčbu nabízíme i návody na pěstování, recepty na výrobu domácích léčebných preparátů a odkazy na další zdroje důležitých informací.

Ačkoli v ČR od listopadu 2014 existuje cesta, jak léčivé konopí legálně získat, není takové konopí určeno a dostupné pro všechny. Navíc léčebné konopí není hrazeno ze systému zdravotního pojištění a jeho cena se pohybuje okolo 300 Kč za 1 gram. Právě kvůli vysoké prodejní ceně, která několikanásobně převyšuje současnou cenu konopí na černém trhu, nízkému počtu lékařů, kteří konopí mohou předepisovat, omezenému počtu lékáren, které konopí mají skladem i mnoha dalším omezením, které brání každému dospělému pacientovi léčebné konopí pohodlně získat, nenabízí se většině nemocným lidem jiné rozumné řešení, než si pod hrozbou možného postihu konopí vypěstovat svépomocí. Sdružení proti čestnému prohlášení a ofrankované obálce poskytne  konopná semínka všem plnoletým občanům a především senioroům, kteří se rozhodnou se konopím léčit.

“Všichni dospělí lidé mají právo svobodně pěstovat a držet jakékoliv rostliny pro osobní potřebu, obzvlášť pokud to může zlepšit jejich zdravotní stav”

Prosíme všechny žadatele:

 • Své žádosti o semínka zasílejte pouze nedoporučenou poštou na korespondenční adresu sdružení: Legalizace.cz,  Jaromírova 18, Praha 2, 128 00
 • Není možný osobní odběr semínek z důvodu naší nerovnoměrné pracovní doby.
 • Vyřízení žádosti trvá cca 10 dní. Děkujeme za pochopení a spolupráci.
 • Semínka zasíláme i na Slovensko a slovenské žadatele prosíme, aby místo známky zaslali v obálce € 2,50, které bude sloužit na nákup známky zpět na Slovensko.

Dále informujeme:

 • Prosíme všechny žadatele, aby s bublinkovou obálkou formátu alespoň A5 s nadepsanou zpáteční adresou zasílali i známku. Podmínkou zaslání semínek je tedy ofrankovaná obálka. V jiném případě není v možnostech sdružení žadateli vyhovět.
 • Semínka, která rozdáváme, jsou směsí pokies online nz různých darovaných netechnických odrůd pocházejících z České republiky, Švýcarska, Nizozemí a Španělska. Semínka jsou tzv. regulérní, ze semínek vyrostou jak samčí tak samičí rostliny. Informace o řádném pěstování naleznete na tomto odkazu.
 • Při řádném pěstování vám z obdržených  semínek vyroste léčivé konopí s vyšším obsahem THC než je 0,3%. Neoprávněné pěstování takového konopí je dle současné drogové legislativy nelegální a postižitelné. V případě jakýchkoli problémů s policií se na nás ihned obraťte. Více informací o současné legislativě naleznete zde.

Vzor čestného prohlášení ke stažení zde.

Leták se základními informacemi o pěstování a odkazy na zdroje informací ke stažení zde.

Kontakt:

 • Robert Veverka, předseda, tiskový mluvčí Legalizace.cz ,
  mail: robert@legalizace.cz, tel.: +420 773 691 561

O akci Semínka seniorům v minulosti napsali:

 1. Magazín Legalizace – Semínka seniorům 2013
 2. Legalizace.cz – Tisková zpráva 24. 11. 2011: Rozdáváme nemocným lidem semínka léčebné marihuany
 3. TV Metropol – Semínka seniorům – Marihuana pro léčebné účely
 4. Legalizace.cz – Tisková zpráva 26.1.2011: Chcete si vypěstovat vlastní léčebné konopí?
 5. ČT1 – Sdružení rozesílá zdarma semínka konopí pro léčebné účely (video reportáž)
 6. České noviny.cz – Sdružení nabízí semínka konopí
 7. Reflex.cz – Semínka pro seniory: Marihuana legálně, tak to má být
 8. Týden.cz – Chcete se léčit marihuanou? Sdružení vám zašle semínka
 9. Metro – Tráva pro důchodce. Zvláštní akce (str. 5)
 10. MF Dnes – Léčí se konopím. Nejsou narkomani, ale důchodci
 11. StudentPoint.cz – Legalizace.cz. Sdružení s jasnými cíli.
 12. StudentPoint.cz – Zásilka dorazila! 39 semínek, návod a leták
 13. Deník Referendum – Konopná semínka mohou senioři získat poštou a zdarma
 14. Right News – Semínka seniorům
 15. Policie ČR – Sdružení nabízí semínka konopí
 16. Prague Daily Monitor – Czech association offers hemp seeds for therapeutic purposes
 17. Encod.org – Legalizace.cz offers cannabis seeds for free
 18. Blisty.cz – Semínka, senioři a legalizace
Legalmarket.cz