Informace o akci

Občanské sdružení Legalizace.cz pravidelně rozdává konopná semínka seniorům k pěstování konopí pro léčebné účely.

Sdružení reaguje na vzrůstající počet dotazů, které se týkají léčebného využití konopí a způsobů, jak si takové konopí obstarat. Ačkoli v ČR od listopadu 2014 existuje cesta, jak léčivé konopí legálně získat, není takové konopí určeno a dostupné pro všechny. Navíc léčebné konopí není hrazeno ze systému zdravotního pojištění a jeho cena se pohybuje okolo 300 Kč za 1 gram. Právě kvůli vysoké prodejní ceně, která několikanásobně převyšuje současnou cenu konopí na černém trhu, nízkému počtu lékařů, kteří konopí mohou předepisovat, omezenému počtu lékáren, které konopí mají skladem i mnoha dalším omezením, které brání každému dospělému pacientovi léčebné konopí pohodlně získat, nenabízí se většině nemocným lidem jiné rozumné řešení, než si pod hrozbou možného postihu konopí v omezeném množství vypěstovat svépomocí. Cílem tohoto projektu je umožnit pacientům a seniorům vypěstovat si vlastní léčivé konopí, aniž by museli vyhledávat dealery a nakupovat konopí nezmámé kvality na černém trhu.

„Konopí má tisíciletou tradicí ověřené blahodárné a léčivé účinky a dokáže být při některých onemocnění levnějším a mnohdy efektivnějším léčivem, než na trhu běžně dostupné léčivé preparáty. Naše sdružení rozdáváním semínek dává jasně najevo, že staví zdraví člověka nad nesmyslný zákon, který lidem brání léčebné konopí svobodně využívat nebo je nutí takové konopí nakupovat v lékárnách za cenu několikanásobně převyšující cenu na černém trhu.“, řekl k akci předseda sdružení Legalizace.cz Robert Veverka.

Od zahájení tohoto projektu vzrostl zájem z řad seniorů, kteří se o léčebné využítí konopí zajímají. Sdružení do letošního roku rozdalo několik kilogramů semínek více než šesti tisícovkám nemocným žadatelům a je velice potěšeno,  že tento projekt našel své uplatnění a může pomoci všem, kteří by jinak neměli šanci léčivých účinků konopí využít.

„Nenabádáme lidi, aby překračovali zákon, jen cítíme povinnost všem nemocným v rámci našich možností maximálně pomoci. A žádáme, aby stát zbavil všechny pěstitele léčebného konopí trestní odpovědnosti a to bez zbytečných průtahů“, dodal Veverka.Cannapedia