20. dubna na světový den konopí vychází nový konopný speciál Bylinky revue!

Autorem nové publikace je dlouholetý redaktor magazínu Legalizace a místopředseda spolku Legalizace.cz Lukáš Hurt.

Když jsme na začátku roku 2016 v redakci Bylinky revue připravovali první speciál s názvem Konopí, netušili jsme, jak velký ohlas bude tato publikace u vás, čtenářů, mít. Stejně tak nás mile překvapil obrovský zájem o loňský druhý díl, takže jsme na začátku letošního roku vůbec neváhali a začali pilně pracovat i na díle třetím, který právě držíte v rukou. Ne snad proto, že bychom chtěli znovu omílat něco, co již bylo řečeno, ale proto, že konopí je bylinka, o které by se daly popsat stovky či spíše tisíce stránek – a stále by nebylo řečeno vše podstatné.

V letošním konopném speciálu se zaměřujeme na oblasti, jimž jsme se v předchozích dílech nestihli nebo nemohli věnovat, ale které budou zcela jistě zajímat významnou část populace – od možného využití konopí pří léčbě nádorových onemocnění přes specifické způsoby, jakými může tato rostlina pomáhat seniorům, až po léčbu alkoholismu, depresí a traumatických prožitků. Kromě toho se dozvíte, jak přesně tato rostlina působí, ať už užívaná k medikaci či pro zábavu, na krevní tlak, proč je lepší vaporizovat místo kouření a jaký potenciál má podle zkušeného veterináře „zelená medicína“ při řešení zdravotních problémů našich čtyřnohých mazlíčků.

Rozhodně byste neměli minout ani kapitolu nazvanou „Konopí a sexuální život“, i když se při jejím čtení možná budete lehce červenat – stejně jako u kapitoly o zdravotních problémech v citlivé oblasti konečníku, nicméně vězte, že i zde má konopí zcela seriozní terapeutické využití.

Knihu si můžete předobjednat na webu bylinky-konopi.cz anebo zakoupit v trafikách po celé ČR a na několika místech Slovenska od 20. 4. 2018 😉

Na závěr nesmí chybět ani aktuální pojednání – i když stejně jako v předchozích letech poněkud smutné – o tristním stavu legálního léčebného konopí v České republice. To je stále ekonomicky nedostupné pro naprostou většinu pacientů, kteří by ho mohli potřebovat a kterým by mohlo pomoci od více či méně závažných zdravotních problémů. A tak se statisíce obyvatel této země nadále uchylují k porušování nesmyslného protikonopného zákona a pěstují a léčí se konopím vlastním, jak na začátku tohoto roku ukázal nejnovější výzkum Národního monitorovacího centra pro drogy a závislosti.

V letošním konopném speciálu se autor zaměřuje na oblasti, jimž se v předchozích dílech nestihl nebo nemohl věnovat, ale které budou zcela jistě zajímat významnou část populace.

Zpět ale k veselejším věcem – i do letošního konopného speciálu jsme vám přibalili dárek v podobě semínek jedné odrůdy technického konopí, kterou u nás lze pěstovat legálně, jelikož neobsahuje takřka žádné THC a nemá tak psychotropní účinky.

Obsah nové publikace.

Inspirativní čtení a dobré zdraví za redakci Bylinky revue přeje Lukáš Hurt

 

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno