Nizozemský parlament podpořil legalizaci pěstování marihuany. Nový zákon by ulehčil coffee shopům

Výsledek obrázku pro holandsko legalizace.cz

Dolní komora nizozemského parlamentu v úterý podpořila zákon, na základě kterého by bylo možné beztrestně pěstovat a ve velkém prodávat marihuanu. Legalizoval by tak stav, který v Nizozemsku díky toleranci úřadů už dlouho tak jako tak panuje, informovala agentura Reuters.

Nizozemsko toleruje prodej marihuany v malém množství v barech, takzvaných coffee shopech, její prodej samotným provozovatelům těchto zařízení a pěstování konopí je ale nelegální. 

Pokud by zákon schválila i horní komora parlamentu, měly by coffee shopy možnost získat legální dodavatele marihuany a nemusely by se tak, jak tomu bylo mnohdy doposud, nechat zásobovat pochybnými firmami. 

Zákon v dolní komoře podpořila těsná většina poslanců, norma teď poputuje do horní parlamentní komory. Podle nizozemských médií ale není jasné, jakou tam získá podporu. 

Legislativa by se tak mohla stát předmětem koaličních vyjednávání při sestavování vlády po volbách, které Nizozemsko čekají 15. března. 

Výsledek obrázku pro holandsko legalizace.cz

Prodej marihuany v nizozemských coffee shopech a držení méně než pěti gramů této drogy přestalo být v zemi trestné v roce 1976. Do Nizozemska to přilákalo mimo jiné řadu turistů. 

 

Zdroj: rozhlas.cz22. 2. 2017 v 09.27

Posted by: lukas
filed in Aktuality, Drug Monitoring, Konopí, Legislativa, Zahraniční články
Powder Feeding Green House

Connect with Facebook

Komentáře jsou zavřeny.