Amnestie pro cestující. Letiště v Las Vegas má kontejnery na konopí

Na letišti v Las Vegas byly nainstalovány zelené kontejnery, do kterých mohou cestující odhazovat konopí. Foto: AP

Nevada patří k těm americkým státům, ve kterých si můžete legálně koupit konopí k rekreačním účelům. Ale co dělat, pokud míříte na letiště v Las Vegas a v kapse najdete památku na vaši relaxaci? Nově ji můžete vhodit do speciálních kontejnerů přímo na letišti.

Během února se v okolí tří letišť města Las Vegas (McCarran International Airport, Henderson Executive Airport a North Las Vegas Airport) objevilo celkem 20 zelených kontejnerů připomínajících odpadkové koše. Návštěvníci, kteří právě opouštějí Město hříchu, do nich mohou odhodit zbývající konopí, kterou si během návštěvy Nevady mohli legálně koupit ve speciálních obchodech.

Kontejnerům se v Americe přezdívá „Amnesty boxes“. Jsou totiž poslední možností, kde mohou turisté konopí beztrestně zanechat. Držení konopí a jakoukoli reklamu na tuto rostlinu na letištích v Las Vegas totiž úřady okrsku Clark County zakázaly v souladu s federálním zákonem Spojených států.

Konopí se v Nevadě začalo legálně prodávat v obchodech od července loňského roku, na federální úrovni ale zůstává mezi nelegálními substancemi, jako jsou heroin, kokain či LSD. Zaměstnanci vládní agentury TSA (Transportation Security Administration), kteří provádějí kontroly na letištích, by měli v případě porušení tohoto nařízení (platí od září loňského roku) předat hříšníky policii v Las Vegas. Podle agentury AP ale k žádným podobným případům v minulosti nedošlo.

Kontejnery jsou pevně přichycené k zemi a jsou speciálně navržené tak, aby bylo možné konopí vhazovat dovnitř, ale ne ji vybírat ven. Kontejnery pravidelně kontroluje a vyprazdňuje nasmlouvaný pracovník. Podobné kontejnery mohli turisté vidět ve Spojených státech už dříve na dvou letištích v Coloradu, kde je konopí podobně jako v Nevadě legální.

Zdroj: idnes.cz

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno