Ayahuasca pohledem vědy (AJ) | 8. 5. 2019, Praha

Jaké jsou efekty ayahuascy na kreativitu, všímavost, empatii a symptomy spojené se stresem, depresí a úzkostí? Jsou tyto efekty na uvedené proměnné duševního zdraví spojené s farmakologií ayahuascy nebo s rituálním kontextem, ve kterém je tradičně podávána?

Tyto otázky budou zodpovězeny prostřednictvím prezentace výsledků studie zvané „Subakutní a dlouhodobé efekty ayahuascy na emotivitu a kognitivní styly myšlení a jejich souvislost s rozpuštěním ega“ (Plný text studie zde), stejně tak jako skrze předběžné výsledky placebem kontrolovaného observačního experimentu uskutečněného v přirozeném prostředí.

Malin Vedøy Uthaug je doktorandka na katedře Neuropsychologie a Psychofarmakologie (FPN) na Maastrichtské Univerzitě. Její doktorandský výzkum se zaměřuje na efekt Ayahuascy užité v přirozeném prostředí na kognici a afektivitu. Také pod její zájem spaná průkopnická práce účinků 5-MeO-DMT na lidské subjekty. Mimo její doktorandskou práci provádí výzkum meskalinu a holotropního dýchání, zajímá se o problematiku traumat a využití mimořádných stavů vědomí v psychoterapii (Non-ordinary State Psychotherapy). Na závěr – Malin je taktéž spoluzakladatelka Norské asociasce psychedelických studií (Norwegian Association for Psychedelic Studies).


Přednáška proběhne v angličtině. 
Kdy: 8. 5. 2019
Kde: Prostor 39
Vstupné: 155/122/99,- Kč
Sledujte FB událost. 

Pro členy klubu Legalizace nabízíme omezený počet vstupenek zdarma. 
Pište si o ně na e-mail klub@legalizace.cz. 

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno