„Berňák dělá do drog?“ Finančák draží pěstírnu trávy, lidé se smějí inzerátu na bongy

„Vodní dýmky jsou staré jako lidstvo samo.“ Touto větou a rozzářeným „smajlíkem“ zve Finanční správa na Facebooku veřejnost na jednu ze svých dražeb. Foto: Finanční správa ČR

Finanční správa není zrovna vyhlášená svým smyslem pro humor a uvolněností. O to víc zaskočil uživatele Facebooku příspěvek, kterým instituce láká na dražbu bongů. Tyto dýmky se totiž nejčastěji používají ke kouření marihuany. Inzerát navíc úřad doplnil rozvernou fotkou jezevčíka v rasta oblečku, který je rovněž spojován s uživateli „trávy“.

„Vodní dýmky jsou staré jako lidstvo samo.“ Touto větou a rozzářeným „smajlíkem“ zve Finanční správa na Facebooku veřejnost na jednu ze svých dražeb. A nejde o dražbu ledajakou, na své si při ní přijdou hlavně milovníci marihuany. To naznačuje i obrázek přiložený k příspěvku. Na něm je nápis „dražba bongů“, který doplňuje jezevčík oblečený do oblečku v rasta stylu a barvách, stejnými tóny jsou podkreslené i praktické informace o tom, kdy a kde se akce koná. Tedy na územním pracovišti Cheb 11. 9. 2018 v 8:30.

Z celkového soupisu zabavených předmětů pak vyplývá, že jde zřejmě o soukromou pěstírnu marihuany. Kromě bongů jsou totiž k dispozici i vaporizéry, růstové lampy, ventilátory, žárovky, lisy na byliny, systém pro pěstování rostlin a nádrže na vodu. Příspěvek pobavil uživatele sociálních sítí.

„Berňák dělá do drog. Tak leccos by to vysvětlovalo…,“ okomentoval například Michal V. Finanční správa získává majetek u dlužníků, kteří nezaplatili daně. Výnos z dražeb bývá použit na úhradu nedoplatků.

Zdroj: blesk.cz

Váš názor na věc můžete sdělit přímo Finanční správě na jejím Facebookovém profilu ZDE.

 

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno