Cena za gram léčebného konopí

Výsledek obrázku pro léčebné konopí legalizaceV médiích se opakovaně objevuje chybná informace ceny léčebného konopí. Nedávno i veřejnoprávní televize uvedla cenu pro pacienta ve výši 75,-Kč. Tak to není a možná ani nikdy nebude.

Často se objevuje cena pro pacienta ve výši 68,- Kč za gram. Toto ovšem není cena pro pacienta, ale částka, za kterou SÚKL nakupuje od pěstitele. Než se tento gram dostane k pacientovi, bude třeba ještě přičíst marži distributora, marži lékárny a DPH. Cenu tedy zatím říci nelze, ale rozhodně bude podstatně vyšší než 68,-Kč za gram. Na částku 75,-Kč se televize zřejmě dostala připočtením 10% DPH k částce 68,-Kč. Tady navíc není správně ani sazba DPH.

Cena 68,-Kč za nákup je stanovena jednorázově pro prvních 40 kilogramů konopí.

 

Zdroj: blog.idnes.cz, text: Tomáš Kubálek

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno

Buďte stále v obraze!

Chcete, aby vám každý týden přistály nejnovější zprávy ze světa legalizace až do schránky? Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje.
Nikdy neposíláme reklamu.