Česko-slovenské psychedelické fórum | Praha, 18. – 19. 10. 2019

Látky a techniky navozující změněné stavy vědomí provází lidstvo od nepaměti. V minulosti byly nedílnou součástí významných přechodových rituálů napříč kulturami po celém světě a využívány nejen za účelem léčení či dosažení náboženské zkušenosti, ale i k hledání odpovědí na základní otázky o povaze lidské existence, života a smrti. Jak se jejich postavení proměnilo, jaké je dnes, ve fluidní společnosti 21. století, a kam směřujeme?

První ročník dvoudenního Česko-slovenského psychedelického fóra se zaměří nejen na poznatky z oblasti odborného výzkumu psychedelik a jejich využití v péči o duševní zdraví, ale vyzdvihne i otázku potenciálu vědomé zkušenosti v širším kontextu. Jak na změněné stavy vědomí nahlíží psychologie a psychiatrie, náboženství, umění či legislativa? Jaká je role šamanismu? Co dělá s vědomím meditace, virtuální realita a další techniky?

Posláním konference je vytvořit prostor pro inovativní diskuze a mezioborovou spolupráci za cílem pozitivní změny v přístupu k duševnímu zdraví a dalším výzvám současnosti. Dalším cílem je také utváření terapeutického, legislativního a kulturního kontextu ke smysluplnému využití potenciálu psychedelik a změněných stavů vědomí.

Vypravte se s námi na vědomí otevírající cestu v magických klášterních prostorech!

………………………………………………….
Česko-slovenské psychedelické fórum
Kdy: 18. – 19. 10. 2019
Kde: Klášter Sv. Anežky České, Praha
Pořádá Beyond Psychedelics.
Vstupenky od 1400 Kč. 
FB událost.

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno