TZ: Chcete si vypěstovat vlastní léčivé konopí? Legalizace.cz Vám zdarma poskytne konopná semínka.

[singlepic id=947 w=120 h=120 float=left]Občanské sdružení Legalizace.cz již třetím rokem zdarma zasílá semínka léčivého konopí všem plnoletým občanům, kteří si chtějí vypěstovat konopí pro vlastní samoléčbu. Legalizace.cz touto jarní akcí nazvanou „Semínka seniorům“ reaguje na stále vzrůstající zájem veřejnosti o léčivé vlastnosti a prokazatelně blahodárné účinky této zapovězené byliny.

Ačkoliv moderní lékařský výzkum zaznamenal pozitivní účinky konopí při léčbě či zmírnění  projevů nemocí jako jsou například roztroušená skleróza, rakovina, AIDS, Crohnova nemoc, Parkinsonova nebo Alzheimerova choroba (1), je konopí v České republice díky drogové prohibici pro nemocné občany stále ještě nedostupné.

Cílem akce „Semínka seniorům“ je lidem, kteří se rozhodnou si léčivé konopí sami vypěstovat poskytnout zdarma nejen semínka léčivého konopí, ale i odkazy na zdroje informací o pěstování či legislativě. Akce si také klade za cíl  vzbudit zájem odborníků a lékařů s nemocnými spolupracovat a poskytovat jim objektivní a nezaujaté poradenství v otázkách možné léčby, aplikace a dávkování této léčivé byliny.

„Jsme si plně vědomi, že jakékoliv neoprávněné nakládání s léčivým konopím, které obsahuje více než 0,3% THC, je v současné době nelegální. Nepřejeme si, aby se kdokoliv dostal do konfliktu se zákonem a všechny žadatele o rizicích spojených s pěstováním a držením léčivého konopí informujeme. Na druhou stranu nehodláme dopustit, aby lidem díky nesmyslným a zastaralým drogovým paragrafům bylo odepřeno základní právo na život a zdraví. Žádáme proto vládu,  aby konopí pro léčebné účely zlegalizovala a ochránila před pokutami, zatýkáním a tresním stíháním všechny občany ČR, kteří by mohli léčivé konopí užívat ke zmírnění nebo odstranění svého utrpení.”, uvedl k akci její organizátor Robert Veverka.

Je zřejmé, že odborníci, široká veřejnost i někteří zákonodárci legislativní úpravy pro léčebné konopí v naší zemi podporují. Jiné státy světa (2) a dokonce i Evropy již léčebné konopí legislativně vymezily tak, aby mohly svým občanům nabídnout bezpečný, efektivní a v neposlední řadě i cenově dostupný lék.

„Akce „Semínka seniorům“ se v loňském roce i díky mediální podpoře časopisu Reflex a Českému Rozhlasu 1 – Radiožurnál setkala s nebývalým úspěchem. Po celé republice jsme rozeslali přes 1kg semínek a stovky lidí tak měly možnost si jednoduše obstarat vlastní léčivou bylinu namísto nakupování předraženého konopí neznámé kvality na černém trhu.“, dodala k akci Hana Gabrielová, předsedkyně Legalizace.cz.

1 ) Konopí zabíjí rakovinné buňky a mělo by se podle profesora Lumíra Hanuše z Hebrejské univerzity v Izraeli pěstovat k léčbě.
2) Voliči v Arizoně povolili užívání marihuany k lékařským účelům.

Jak semínka získat?

Ofrankovanou, nejlépe bublinkovou obálku se zpáteční adresou a čestným prohlášením zasílejte na korespondenční adresu sdružení:
Legalizace.cz, Jaromírova 23, Praha 2, 128 00.
Čestné prohlášení by mělo obsahovat sdělení:
Já … (jméno, příjmení, bydliště, rok narození)
prohlašuji na svou čest, že konopná semena využiji pro vypěstování konopí pro vlastní samoléčbu.
Dne … Podpis …

 

Kontakt:

  • Robert Veverka, organizátor akce, tiskový mluvčí o.s. Legalizace.cz,
    mail: robert @ legalizace.cz, tel.: +420 773 691 561

Detaily o akci Semínka seniorům: https://www.legalizace.cz/projekty/seminka-seniorum/

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

3 KOMENTÁŘŮ

  1. Dobrý den,jsem velmi rád,že jsem Vás konečně našel.Polemizovat o konopí je myslím zcela zbytečné,..somozřejmě každá dobrá věc se může stát lékem i zbraní,záleží na tom – kdo a jak konopí používá.Mám 63 let a jsem velmi aktivní sportovec,mimo jiné učím dětí základům tenisu.Poslední dobou se mně začínají ozývat klouby snad v celém těle takže mé rozhodnutí je jasné,zkusit se léčit konopím,které má určitě daleko menší,ne-li vůbec žádné vedlejší účinky.Děkuji alespoň takto Vám všem,kteří máte snahu o zlegalizování konopí a moc Vám fandím,přeju hodně štěstí, Autrata V.

  2. Mnohokrát děkuji sdružení Legalizace.cz za zaslání semínek s návody. Problematiku mám nastudovanou, teď už jenom počkat na jaro. /už je prý za rohem/
    Chtěl bych se dotázat – co přesně, ze semínek, která jsem obdržel, vyroste? Máte, prosím, povědomost o typu kytky? Abych byl lépe připraven, až mě nějaký dobrák půjde udat na obecní úřad.
    S díky, Váš Tom.S.

  3. Zdravím všechny. Hodně se zajímám o léčbu konopím. Měla by ta po…. prohibice už konečně padnout. Je celkem trapný, že cigára a alkohol jsou v pohodě a z konopi, které je v plodem naší přírody kterou ustavičně mi lidi devastujeme nám i tak dává naději právě touhle kytičkou a spoustou dalších věcí a mi jdeme pořád proti sobě. Nejhorší sobeckosti je, že spousta visoce postavených lidí ji už dávno užívají a nás obyčejné lidi kteří nechtějí trpět a jsou kolikrát i beznadejni jsou tyto produkty a možnosti volby odpirany. Je to sprosté. Jediné kdo z toho těží jsou farmaceutika. Ať jdou do háje. Kdyby mohli tak z nás sedrou kůži aby oni mohli na výlety na kanárské ostrovy. Je mi z toho nabití. Ať každý pěstuje a má to nahaku celou prohibici i náš podelanej stát, který do nás jen kopne aby papalasi měli chlebíčky za 4 koruny. A tak je to se vším. Smejou se nám do tváře a mi pitomci jenom držíme a hrstka statečných se snaží pohnout horou. Můj vzkaz. Pokud jste nemocní serte na PČR a pěstuje pokud to pomůže. Z tehle voslu co si říkají chránit a pomáhat vás akorát zahrabou. A ironie je že je ještě platíme a tak i ty nahoře kteří nám stloukaji rakve. Tak jest a zatím si stojím. Fandím vám. A pěstujte. Všechny zdravím a přeji pevné zdraví

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno