Co s vámi udělají tvrdé drogy? Nizozemci se u toho natáčejí

Výsledek obrázku pro drugslab youtubeSkupina několika mladých lidí z Nizozemska uvádí pořad Drugslab, ve kterém testují nejrůznější dostupné, legální, ale hlavně zakázané drogy a popisují jejich účinky. Na svém youtubovém kanálu mají dvacet osm desetiminutových videí, ve kterých radí, jak k drogám přistupovat, a upozorňují na jejich nebezpečí.

Ke všemu zachovávají překvapivě profesionální přístup. Na začátek videí, ke kterým jsou zatím dostupné jen anglické titulky, divákovi podrobně vysvětlí, co je to za drogu, jaké má účinky na tělo a mysl a následně ji jeden z moderátorů zkonzumuje. Zkoušejí známé takzvané lehké drogy, jako jsou marihuana či lysohlávky, ale nezůstávají jen u nich. Z těch tvrdších otestovali například halucinogenní ketamin a LSD a rovněž partydrogy jako extáze a GHB.

Na konci videa často testují obratnost zdrogovaného moderátora. A z testů samozřejmě vyplývá, že ať si vezmete cokoliv, rozhodně byste se neměli jakkoliv pohybovat v dopravě.Výsledek obrázku pro drugslab youtube

Kromě marihuany a lysohlávek jsou všechny testované drogy v Nizozemsku nelegální. Pořad Drugslab tak nahrazuje chybějící vzdělávací instituce a populárně-naučnou formou vysvětluje mladým lidem, jak se k nebezpečným drogám chovat, aby zůstali pokud možno v bezpečí.

 

Zdroj: tyden.cz

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno