Cultiva Hanfmesse | 12. – 14. 10. 2018, Vídeň

Od 12. do 14. října proběhne jedenáctý ročník rakouského konopného veletrhu CULTIVA v pyramidě Vösendorf u Vídně. Více než 150 vystavovatelů zde bude prezentovat nejnovější trendy v oblasti konopí léčivých rostlin na ploše 6 000 m². Nebudou chybět produkty pro pěstování, péči, hnojení, ochranu rostlin a nejnovější literatura. Cultiva představí také kosmetiku, oblečení a superfoods vyrobené z konopí. Na návštěvníky čeká nespočet novinek a to vše v originálních prostorech botanické zahrady umístěné v jedinečné 42m vysoké a 8000m2 skleněné pyramidě nedaleko Vídně.

Souběžně s veletrhem se koná také konference o konopí „Cultiva Cannabis Congress 2018“, na kterém se setkají odborníci z celého světa. Mezinárodní renomovaní řečníci z oblasti vědy, výzkumu, medicíny a politiky budou hovořit o tématech, jako je konopí v medicíně, konopí jako surovina, konopí a zákon, pěstování a konopí jako potravina. Hlavním tématem kongresu je oblast konopí v medicíně a legislativní rámec.

Rozšířená místnost pro pacienty poskytne návštěvníkům kongresu, pacientům a jejich příbuzným platformu pro rozhovory tváří v tvář v malých skupinách s odborníky z konference. Této jedinečná nabídka bude letos velmi vítanou novinkou, protože kde jinde se můžete setkat s předními odborníky v neformálním popředí?

Na letošním ročníku budou opět zajímavé a interaktivní demonstrace – včetně téměř zapomenutého řemeslného zpracování konopí na suroviny, například ve sklářství. Že je  konopí je nejen hodnotným, ale i chutným jídlem, ukáže um šéfkuchaře Friedricha Pinteritsche. Hudební zábavu zajistí DJ sety v zahradě. Návštěvníci se budou moci uvolnit a zahřát u krbu. Díky mobilním jídelnám bude k dispozici komplexní a kreativní nabídka. Na konopném veletrhu Cultiva si každý může ověřit, jak univerzální, užitečné a léčivé je konopí a dozvědět se o nejnovějším vývoji v oblasti konopné medicíny.

Cultiva Hanfmesse 2018 
Kdy: 12. – 14. 10. 2018
Kde: Vídeň
FB událost. 

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno