Dánský rajčatový skleník se změní na největší pěstírnu lékařského konopí v Evropě

„Takovou šanci mám jen jednou za život. Budu moci pracovat s produktem, který znamená změnu,“ říká Pedersen. Foto: Johny Anthon Wichmann

Mads Pedersen, který je v Dánsku známý pod přezdívkou Král rajčat, minulý týden ohlásil, že jeho společnost pro pěstování rajčat Alfred Pedersen a syn se velkou měrou zaměří na pěstování lékařského konopí.

Společnost investuje do této částečné přeměny své produkce 33 a půl milionu eur, konopí pak bude pěstovat na ploše třinácti fotbalových hřišť a stane se v tomto odvětví největší v Evropě, píše server The Local. Společnost se přidá ke společnosti Aurora, která pěstuje lékařské konopí ve velké míře v Kanadě.

Kanadská společnost Pedersenovi pomůže s technikou pěstování konopí a nabídne expertizu podnikatelského prostředí a plánování. Dánská společnost bude moci nabídnout až 150 pracovních míst.

„Takovou šanci mám jen jednou za život. Budu moci pracovat s produktem, který znamená změnu,“ říká Pedersen. Marihuanu by chtěl kromě Dánska vyvážet také do Švédska, Norska, Finska a na Island, píše BBC. S prvním lednem totiž v Dánsku začala čtyřletá zkušební doba prodeje lékařského konopí, do té doby se marihuana pro lékařské účely prodávat nesměla, píše Copenhagen Post.

Marihuana se tak může na předpis prodávat pacientům s nemocemi, jako je rakovina nebo roztroušená skleróza, pro rekreační účely zůstává zakázána.

Zdroj: rozhlas.cz

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno