Dluhopisy kryté z příjmů „marihuanového průmyslu“

[singlepic id=879 w=100 h=80 float=left]Kalifornie je velmi blízko schválení zákona, který by umožňoval vydání dluhopisů krytých příjmy z „marihuanového průmyslu“, říká Amy Resnicková, editorka respektovaného dluhopisového serveru The Bond Buyer.  Resnicková se domnívá, že v okamžiku, kdy se schválí návrh č. 19 zákona o financování státního dluhu Kalifornie, přijme trh dluhopisy, které budou podloženy příjmy ze státních daní uvalených na marihuanu.

Jedná se o další znamení institucionalizace „marihuanového průmyslu“, který byl již pro lékařské účely legalizován ve 14 státech USA a patří mezi velmi růstové sektory.

Plná legalizace by marihuanu postavila na úroveň alkoholového průmyslu a mohla by vyvolat tlak na podobný přístup v dalších státech.

Zdroj: www.investicniweb.cz

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno