25.1.2011 od 18:25 hod na ČT2 Kosmopolis o Cannafestu!

[singlepic id=923 w=100 h=80 float=left]Po vzoru zavedených zahraničních veletrhů zaměřených na konopí se v listopadu 2010 konal v Praze první ročník největšího mezinárodního konopného veletrhu v České republice, Cannafest 2010. Řekne-li se konopí, většina lidí si vybaví mladého feťáka, protože zkušenost s marihuanou má více než polovina Čechů do 24 let a míra užívání konopí mezi lidmi ve věku od 15 do 34 let je u nás dokonce nejvyšší v Evropě. Přitom ale samotné konopí je plodina, která se u nás pěstovala po staletí a nejstarší stopy využití konopí jsou cca 10 000 let staré.  Nejcennějším produktem konopí je velice pevné vlákno, vhodné k výrobě textilií, provazů, lan, plachet nebo speciálních papírenských výrobků. Nové využití nachází produkty konopí setého v oborech, jako jsou stavebnictví, papírenský a automobilový průmysl, farmacie a nábytkářství, nebo také v zelinářství jako přírodní insekticid.
Nové vydání Kosmopolisu nás tedy provede pražským Cannafestem, abychom si možnosti skutečného využití této kulturní plodiny přiblížili.

Video: Česká televize

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno