Dub Club Prague #4 | 18. 1. 2020, Praha

King Alpha Sound System je top elitní soundsystem, který v západním Londýně v roce 2004 založili brethrens RAS JOSEPH a RAS PETER. Celá historie soundu je obestřena rouškou tajemna. #JOSEPH se narodil v africké Ghaně a do Londýna se přestěhoval v roce 1991. V roce 2002 se začal věnovat hudební produkci. Jeho první autorský release se datuje do roku 2007, kdy na vlastním labelu KING ALPHA vydal kolaboraci s Empress Shema “Empress Dub / Queen Omega version“. K dnešnímu dni vyšlo na KA 10 vinylů, mezi kterými se nachází například ikonický track #Salute s Empress Black Omolo (kterou jste mohli vidět a slyšet na Dub Club Prague #2). Jejich nekompromisní produkci ale najdete i u dalších renomovaných labelů – za zmínku stojí například legendární Jah Tubbys nebo Roots Youth. K dnešnímu dni čítá 33 vinylů. Klíčové je jejich propojení se severoamerickým labelem Akashic Records Reggae. To totiž způsobilo, že KING ALPHA začal produkovat instrumentální verze pro FIKIR AMLAK(a). Během 3 let spolu vydali 5 dlouhohrajících desek, z toho 3 v roce 2018. Tato série alb (v chronologickém pořadí) “SIMPLY WARRIOR”, “KEY TO THE UNIVERSE”, “AXUM”, “SOME DREAD” a “SELASSIE I GREAT” se velmi rychle stala naprosto klíčovou na poli současné dub music a úplně celá stojí za detailní poslech. KING ALPHA & FIKIR AMLAK nám na ní servírují to nejlepší ze svého umění a sebe samých, a postupně nám (za zvuku přísně těžkotonážního dubu) odhalují mystická tajemství člověka, této planety a celého Univerza.

Fikir Amlak se narodil v Los Angeles rodičům afro/latinoamerického původu z karibského ostrova Portoriko. Svoji hudební kariéru nastartoval v roce 2002 v Kalifornii. Od samého počátku ve své tvorbě akcentoval hluboké spirituální poselství a odkaz k moudrosti rastafariánskyćh stařešinů, jejichž učení ho v mládí silně ovlivnilo. Jméno FIKIR AMLAK (v Amharštině znamenající “Jah Love”) bylo původně jméno kapely, kterou v USA založil, a stejně tak i jméno první dlouhohrající desky, kterou s kapelou v roce 2004 vydal. Následovala alba „Love Jah and Live” a “Seed of Zadok”, obě vydaná v roce 2005. Po nich FIKIR AMLAK na několik dlouhých let zmizel z hudební scény, aby oslavil velkolepý návrat v roce 2012, tentokrát už jako sólový umělec. Velmi záhy začal spolupracovat s Jah Youth Productions a labelem Black Lion Sounds, u kterého vydal svoji první solovou desku “The Lion lives” (2012). Během velmi krátké doby po svém comebacku se stává jednou ze zásadních a čím dál více vyhledávaných osobností globální dubové scény. Vydává řadu singlů u labelů jako Imperial Roots (na produkci Dan-I / znáte z Dub Club Prague #1) nebo Blackheart Warriors. Zásadním se stává jeho setkání s Mike B z Akashic Records, u kterého nahrává hned 6 dlouhohrajících desek (viz nahoře), včetně zatím posledního alba “Go A Chant”, nahraného opět s živou kapelou. Dohromady má na svém kontě 14 dlouhohrajících desek, 27 vinylů, a desítky singlů a EPs, včetně kolaborací s lidmi jako Akae Beka (Midnite), Ras Divarius nebo Russ D. (The Disciples).

Neváhejte a doražte na DUB CLUB PRAGUE #4, který bude zároveň oslavou 1. narozenin Clubu (18. 1. 2019 – 18. 1 2020), a nechte se spolu s námi unést na vibracích kompletního KING ALPHA soundsystemu (6 scoops), který v ČR zahraje úplně poprvé. Přijďte si užít originální autorskou selekci a opravdu nespoutanou energii producenta RAS JOSEPH(a), doprovázeného hypnotickým zpěvem FIKIR AMLAK(a). Neváhejte – čeká nás další nezapomenutelná session!!

………………………………………………………………………………………………….

Kdy: 18. ledna 2020
Kde: Fuchs 2, Praha
Vstupenky: 350 Kč
Aktuality sledujte v události na FB.

POŠLI TO DÁL
Barbora Bláhová
Bára vystudovala sociální a kulturní antropologii na UK a ve výzkumu se zabývá terapeutickým potenciálem látek měnících vědomí se zaměřením na konopí a další psychoaktivní rostliny. Spolupracuje s řadou českých i zahraničních organizací, které se věnují drogové politice a podílí se na organizaci konference Beyond Psychedelics. Ve spolku Legalizace.cz působí jako místopředsedkyně a spolupracuje na tvorbě magazínu Legalizace.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno