Dub Club Prague #3 | 20. 9. 2019, Praha

Iration Steppas Official jsou dubová legenda, kterou není potřeba příliš představovat. Mark Iration, srdce a mozek celého projektu, se hudbě věnuje už od začátku 80. let. Svůj první soundsystém „Ital Rockers” postavil na přelomu 80. a 90. let, a jen o něco později i svoje legendární “High Rise“ studio. Okolo roku 1993 se potkal s Dennisem a.k.a. D. Rootical, s kterým vytvořili nejen alternativní projekt Kitachi (vycházející na legendárním labelu Dope On Plastic), ale především postavili původní “Iration Steppas soundsystem”. Do šíršího povědomí se dostali vydáním hned prvního singlu „Scud Missile”/“Mistical Warrior”, po kterém následovalo mnoho dalších jako “Killimanjaro”, “Reminiscence”, “Jungle Jungle”, “Locks” nebo “What’s Wrong”; stejně jako několik alb. Osobitý zvuk Iration Steppas nevratně změnil podobu moderního dubu a ovlivnil tak celou hudební generaci. Důvodem, proč jsou i dnes jejich show naprosto unikátní, je především to, že velkou část z toho nejlepšího co Mark Iration prezentuje, dodnes nikde nevydal, a tak jediná možnost, jak si to naplno vychutnat, jsou právě jeho vystoupení.

Nenechte si ujít jedinečný díl DUB CLUB PRAGUE, už v pátek 20. září v klubu Fuchs 2 na pražské Štvanici! Vstupenky zde. 

Sinai Sound System je v současnosti jedním z nejprogresivnějších evropských soundsystémů. Ačkoliv se počátek jeho veřejného působení datuje teprve do roku 2014, už dnes má maximální respekt napříč globální dub/soundsystémovou scénou. Mužem č.1 je Huw Williams, jehož filosofií je propojovat tradičním přístup k soundsystémové kultuře s možnostmi nejmodernějších technologií z oboru audio a zvukové reprodukce. Jeho zvuková souprava, která vychází z původního Iration Steppas soundsystému, je dnes považována za jednu z nejlíp znějících na poli dub/reggae soundsystémů. I díky tomu je dnes zván, aby zvučil na těch nejlepších evropských mejdanech, jako například na letošní Dub Academy na Rototom Sunsplash nebo na Outlook Festivalu, včetně boat parties na moři. Stálá crew SINAI dnes čítá 4 osoby, každou se specializací na jinou oblast této kultury – od stavění speakerboxů až po originální hudební produkci. SINAI se také proslavil jako vůbec první soundsystém, který kdy zvučil oficiální Boiler Room event.

20. 9. máte v klubu Fuchs2 na pražském ostrově Štvanice jedinečnou možnost zažit setkání Mistra a svého žáka – Iration Steppas meets Sinai Soundsystem. Buďte připraveni! Brány Dub Club Prague se znovu otevírají.

………………………………………………………………………………………………….

Kdy: 20. září 2019
Kde: Fuchs 2, Praha
Vstupenky: 330 Kč
Aktuality sledujte v události na FB.

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno