Evropská petice za léčivé konopí

[singlepic id=882 w=80 h=100 float=left]Konopí bylo po mnoho let uznáváno jako užitečná či nezbytná rostlina v pomoci při léčení některých chorob. Rovněž byla uznávána při léčbě zvláště závažných onemocnění (zelený zákal, anorexie),…a je účinná i jako lék (Alzheimrova choroba, roztroušená skleróza nebo svalová dystrofie) nebo jako doprovodná léčba u pacientů s rakovinou nebo AIDS.

Naléháme na odpovědné úřady, aby přehodnotili svá rozhodnutí o konopí tak, aby bylo přístupné pověřeným osobám, ale i jednotlivci a veřejnému sektoru ve všech formách konzumace (kouření, inhalování, potraviny, čaj, aj.) dle výběru a přání pacienta.

V mnoha oblastech je konopí méně nákladné než drogy, ne vždy však ve farmaceutickém průmyslu. Právo nakládat/léčit se konopím dle své úvahy by mělo být základní právem.

Zákony proti rekreačnímu užívání drog bohužel platí stejným způsobem i pro léčebné užití. Vážné nemocní lidé jsou odrazováni od léčby a péče, kterou potřebují k jejich životu.

Překlad: kyla

Svůj podpis k petici můžete připojit na stránce:  www.lapetition.be

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno