Exotic Seed

Exotic Seed jsou seedbankou založenou v roce 2008 na základě spolupráce Španěla Josého a Holanďana Santiho. Každý z nich přišel ke konopí z naprosto jiného směru a možná i díky tomu se jim tak dobře pracuje společně.

Exotic Seed založili dva lidé tak odlišní, jak jen mohou zakladatelé seedbanky být. José byl od malička grázl, zatímco Santi až do svých dvaceti let trávu ani nekouřil. José si poprvé potáhl z jointa v osmi letech. V deseti byl již denním uživatelem a v šestnácti začal prodávat výpěstky svého souseda. „Bylo to smícháno všechno dohromady, listy, palice i semínka. Tenkrát se kouřil hlavně hašiš a naše znalosti byly mnohem skromnější než dnes.“ upřesňuje José.

V roce 2000 si ve Valencii José otevřel svůj první growshop nazvaný Carraspera podle své přezdívky Carras. Na začátku tisíciletí se ve Španělsku odehrál boom komerčního i nekomerčního pěstování. Protože José se samozásobil již od počátku devadesátých let a growshop šlapal jako na drátkách, stál v první linii této pěstební revoluce. Právě z oné doby pochází Josého nejstarší mateční rostliny.

Santi začal pěstovat, aby pomohl matce od bolestí.

V roce 2005 začal José produkovat semena pro jiné seedbanky, od čehož už byl jen krok k vlastním odrůdám. Tím krokem bylo seznámení se Santim v létě 2008, kdy mu bylo pouhých osmnáct let. Santi začal pěstovat o dva roky dříve, aby pomohl své matce od chronické bolesti zad. Za tuto krátkou dobu nasbíral tolik zkušení, jako jiní neshromáždí za celý život. Josému padl okamžitě do oka, čímž byla zahájena spolupráce trvající dodnes.

Při své práci používají různými způsoby získané divoké odrůdy stejně jako i nové linie světových seedbank. Na stabilizaci svých rostlin si dávají skutečně záležet. Každé věnují dva až čtyři roky, než ji vypustí ven. I proto byl takový odstup mezi založením seedbanky a první várkou semen – celých sedm let. Vstup na trh byl ovšem grandiózní. Během tohoto roku již stihli nasbírat dvanáct ocenění, která lépe než co jiného ukazují na kvalitu jejich společné práce.

 

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno