High Yoga -Prague Psychedelic Week 2018 | 20. 6. 2018

High Jóga ॐ
Cesta evolucí lidské páteře
90 minutový workshop s Rékou Komáromi

Jóga znamená „jednotu“ nebo „spojení“ k dosažení stavu fyzické, mentální, emoční a spirituální rovnováhy. Stav tohoto propojení je Jóga, radostná, blažená a naplňující zkušenost, most k „Jednotě“, v níž myšlení ustává a stává se vědomím.
Ač je tyto stavy relaxace a uvědomění přítomnosti možno navodit tréninkem, kultury napříč staletími využívaly spojenců z rostlinné říše k rozšiřování vědomí i zvýšeného uvědomování si naší „tělesné mysli“ stejně tak jako „myšlenkového těla“ a tím k zotavení ze stresu a silnějšímu propojení se sebou samými i dalšími.

Konopí je mocným rostlinným spojencem pro užití v rituálním kontextu ke směrování mysli a rostlinou navozeného „stavu“ k potřebám těla. Rozšiřuje cévy, díky čemuž obohacuje tělo kyslíkem a umožňuje hlubší zpracování vjemů, čímž mění jógové cvičení v cestu evolucí lidské páteře do bezmyšlenkovitých rozměrů vnitřního míru. Pro návštěvníky bude na místě připraven čaj z certifikovaných a legálních odrůd konopí v BIO kvalitě (s obsahem THC do 0,3%). Užití dalších bylin před začátkem workshopu je individuální volbou a nebude zajištěno.

90 minutové cvičení začneme rituálem sdílení a následně budeme jemným protahováním a jednoduchými dýchacími cviky zkoumat propojení celého těla moderního, vztyčeného člověka. Vtlačením prostoru do fyzicky ucpaných a sevřených míst spustíme vyplavení serotoninu, zatímco se páteř bude prodlužovat. Není třeba žádná předchozí zkušenost s jógou, pózy jsou založeny na mikropohybech meditativní Hatha jógy, plynoucích něžně za sebou.

Lekce bude vedena v angličtině.

Réka Komáromi je Berlínská etnobotanistka na volné noze, praktikující Reiki III a masážní terapii. Jakožto spolupracovnice Institute of Ecotechnics cestovala po souši i moři ke vzdáleným lokalitám a kulturám, pracovala v herbáriu a jako sběratelka rostlin pro královskou botanickou zahradu Kew Gardens, pomohla založit a spravovat amazonskou etnobotanickou kolekci na Southern Cross University v Austrálii a přednáší o psychoaktivních a spirituálních rostlinách na University of Zurich ve Švýcarsku. Její výzkumné zájmy zahrnují lékařské a rituální využití rostlin, ať už v původních nebo moderních společnostech, stejně tak jako mytologii a etiku užívání drog.
Od roku 2010 je Réka zapojená v entheogenickém hnutí ve Spojeném království a Evropě. Též zkoumá rituální a terapeutické užívání cannabis v rastafarianské komunitě Spojeného království a Jamajky. V posledních dvou letech je v Berlíně aktivní členkou Lucid komunity, kde zkoumá možnosti spolutvorby a transformativní moci tance, rituálu a spolubytí.

…………………………………………………………………..
Kdy: 20. 6. 2018, Prague
Kde: Punctum – Krásovka
Vstupné: 170 Kč
…………………………………………………………………..

Přednáška je součástí akce Prague Psychedelic Week 2018, jejímž cílem je představit tematiku změněných stavů vědomí formou přednášek, workshopů, performance, koncertů a uměleckých výstav. Týden vyvrcholí mezinárodní konferencí Beyond Psychedelics 2018.

POŠLI TO DÁL
Lukáš Hurýsek
Lukáš pracuje jako překladatel, novinář a editor. V rámci spolku Legalizace.cz působí jako správce webu, facebookového profilu a monitoruje drogovu problematiku v médiích. Kromě toho se podílí na tvorbě tiskových zpráv, překladů a dalších psaných materiálů. Mimo spolku je šéfredaktorem a vydavatelem magazínu Konopí, píše pro magazín Legalizace a je autorem i překladatelem řady publikací a brožur o konopí.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno