Hodně špatný trip – když o drogách přednášejí scientologové

Výsledek obrázku pro scientologie magazin legalizaceMysleli jste si, že scientologické působení na školách jsou už minulostí, že všichni vědí, že program ŘEKNI NE DROGÁM – ŘEKNI ANO ŽIVOTU je jejich chronicky známá infiltrační hra a žádný ředitel školy, který má ještě mozek v lebce (vlastní) by nepřipustil aby u něj přednášel kdokoli s takovým náboženským pozadím a odborným vzděláním?

Přemýšlejte znovu!

Tohle jsou dotazníky, které po přednášce dávají vyplňovat dětem. Všimněte si data.

Dotaznik_od_deti_3

Dotazniky-od-deti_3

Přestože svou protidrogovou kampaň provozují scientologové u nás už 16 let a varování vycházejí každý rok, nic vám nezaručí, že se právě vaše dítě nesetká ve škole s takovými náboženskými vymývači mozků.

Při přednáškách na školách vznikají vlastně hned dvě hrozby:

V první řadě jsou přednášky diletantské. Například u LSD je popisován vznik závislosti, který ale nikdy nebyl popsán v odborné literatuře. Naopak halucinogeny jsou známé tím, že zpravidla nevyvolávají závislost. Už děti na druhém stupni základních škol přitom mohou mít informace mnohem spolehlivější, než jim může nabídnout přednáška. Jakmile zjistí, že se přednášející v tématu nevyzná, nebudou mu věřit nic. Strategie přednášek – vyvolání co největšího děsu z drog také ověřitelně dlouhodobě nefunguje.

Za druhou ale mnohem vážnější vadu považuji to, že takto nebezpečná sekta získává důvěru dětí a mladých studentů. To považuji za nejvážnější námitku vůči pedagogům tvrdícím něco jako „ale oni to své náboženství nepropagovali, naopak všichni jsme se shodli, že ta přednáška byla přínosná“.Výsledek obrázku pro lsd legalizace

Víte, v mnoha názorech se můžeme shodnout i s lidmi, s nimiž jinak nechceme mít vůbec nic společného. (Já například sdílím s Adolfem Hitlerem názor, že kouření škodí zdraví.) Ani si nemyslím, že by scientologové měli mít nějak omezený přístup do škol jako soukromé osoby. V tomto případě ale scientologové formálně nejednají jako sekta ale reálně se tak chovají. V nejbližší době navíc opět vypukne propagační akce Koloběh, která je součástí jejich kampaně.

Scientologům se podařilo právě v oblasti drog poměrně zaplevelit český internet svými materiály, takže rozumné statistiky a programy na prvních místech nenajdete. Zavání to hodně vyvoláváním a zneužíváním strachu.

Pro jistotu tedy upozorňuji, že stránky www.drogy.cz patří také této sektě.

Relevantní informace o zneužívání drog  najdete například na www.drogy-info.cz, kde se můžete dozvědět také něco o stávajících trendech ve světě i u nás Evropská zpráva o drogách 2016: Trendy a vývoj:

V České republice bylo v roce 2014 zaznamenáno 48 smrtelných předávkování nelegálními drogami a těkavými látkami. „Situace v Výsledek obrázku pro drogy legalizace.czoblasti nelegálních drog je u nás, oproti Evropě, výrazně stabilizovaná. Naopak, co se týče legálních drog, např. v roce 2014 zemřelo 322 lidí v důsledku předávkování alkoholem, což je přibližně desetkrát víc než počet předávkování všemi nelegálními drogami dohromady. Ale kromě předávkování jsou alkohol a tabák příčinou mnohem většího počtu úmrtí, odhaduje se, že se podílejí přibližně 25 % na celkové úmrtnosti v České republice, což je přibližně 25 tisíc úmrtí ročně,“ zmiňuje k české situaci Mravčík.

Za těchto okolností si mohu klást velmi naléhavě otázku, zda představují větší riziko drogy, nebo to že školákům a středoškolákům přednášejí lidé bez odborných znalostí, ale za to organizované sektou, která svého času dokonce dokázala zcela paralyzovat úřady USA a napadnout množství státních úřadů po celém světě. (Jde o operaci Snow White)

Sektou, která by mnoha z nás dokázala udělat ze života opravdu špatný trip.

Související články:
REFLEX: Řekni NE sektám! [RX Diskuse]

Klinika adiktologie 1. lékařská fakulta UK v Praze: Prostě řekni NE drogám, řekni ANO životu v podání českých scientologů – vymývání mozků nebo primární prevence?

 

Zdroj: osacr.cz, text: Petr Tomek

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno