Jack Herer zemřel

[singlepic id=678 w=100 h=80 float=left]Stalo se tak 15. dubna v 11:17 v Eugene, Oregon.  Tento muž vstoupil do historie i do srdcí mnoha z nás svým neustávajícím bojem za legalizaci konopí a všech jeho produktů. Proslul vydáním své knihy „Císař nemá šaty“, která pojednává o tom, proč je vlastně konopí v současnosti postaveno mimo zákon a jaká nepravost byla na této úžasné rostlině spáchána.

Jack prohrál svůj boj s následky těžkého infarktu, který prodělal loni v srpnu krátce po svém proslovu na Portlandském konopném festivalu HempStalk.

„Je to šok i po těch krušných sedmi měsících“ řekl Paul Stanford, výkonný ředitel THCF (the hemp and cannabis foundation). „Jack mi byl dobrým přítelem i společníkem po více než 30 let. Byl jsem tam, když ho na našem festivalu skolil ten osudový infarkt a vím, že po této události již nebyl schopen vést plnohodnotný život. Přesto nám všem bude velmi chybět. Vzdávám čest jeho památce.“

Pravděpodobně žádný jiný jednotlivý člověk toho neudělal pro konopí tolik co on. Jeho kniha byla přeložena do více než tuctu světových jazyků (čeština mezi nimi nechybí) a v mnoha zemích se stala bestsellerem. Celkem se prodalo přes 600 000 výtisků.

Přestože již není mezi námi, jeho odkaz žije. Jack se dožil 70-ti let a za tu dobu stihl udělat mnoho dobrého. Neměli bychom tedy truchlit, ale být rádi, že tu takový člověk vůbec byl. Každý z nás jednou odejde a z toho není nikdo vyjmut. Pokračujme tedy v jeho práci a vzdejme mu hold tím, že naplníme jeho sen o světě, kde rostlina není démonem, ale přítelem, léčitelem a rádcem.

Stránky Jacka Herera

Autor : berrea

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

7 KOMENTÁŘŮ

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno