Jeptišky pěstují ilegálně marihuanu v garáži. Zodpovídáme se vyšší autoritě, tvrdí

Výsledek obrázku pro konopí náboženství legalizace

Dvě jeptišky provozují v Kalifornii výnosný byznys s marihuanou, chtějí pomoct nemocným a trpícím. Naráží ale na legislativu, která je staví do ilegality. Rozhodnutím místních úředníků se přes noc staly zločinci a dealery drog. Ženy si své nezákonné chování uvědomují, nehodlají ale s produkcí marihuany přestat. „Je to proti vůli lidu, což je nepřirozené a nemorální,“ reagují na zákaz pěstování.

V třípokojovém domě na okraji kalifornského městečka Merced žijí dvě jeptišky, které si říkají sestry z opatství Valley. Na první pohled běžné ženy v tradičních hábitech kanovnic schovávají v garáži tajemství v podobě menší marihuanové laboratoře.

Léčivé mastě i tinktury prodávají nemocným nebo trpícím lidem po internetu, ovšem zcela nelegálně. Informoval o tom server The Guardian.

Sestra Kate a sestra Darcy nevypadají na první pohled jako někdo, kdo je zapojený do drogového byznysu a vydělává 400 tisíc dolarů ročně (v přepočtu cca 10 milionů korun). Obě jeptišky ale složily slib čistoty a chudoby, proto nosí tradiční dlouhé sukně a bílé košile s límečkem.

Ženy jsou přesvědčeny o léčivých účincích složek CBD a kanabinoidů, které obsahuje konopí, na svém pozemku proto pěstují rostlinky marihuany a následně je zpracovávají do mastí a tinktur, které prodávají online. Jejich podnikání je ovšem protiprávní, pěstovat a prodávat marihuanu je v Kalifornii zakázáno.

sestry Kate a Darcy vydělávají na prodeji marihuany 
Video: YouTube

„Všechno, co děláme, je nezákonné. Rostliny, které jste právě viděli v mé garáži, jsou ilegální. I dělání mastí je nelegální,“ říká sestra Kate s tím, že se bojí, jak na jejich menší pěstírnu zareagují místní úřady. „Jsem nervózní. Nejsem si jistá, ale myslím, že z pohledu práva nakonec vyhrajeme. Ale nevím, jak dlouho to bude trvat.“

V americkém státě Kalifornie je pěstování i následná distribuce marihuany stále nelegální. V minulém roce proběhlo referendum, ve kterém občané tento zákaz potvrdili. Povolený je jen prodej lékařské marihuany, a to na doporučení lékaře.

V zákoně se ale vyskytla menší chyba, která dala okresům možnost vlastního rozhodnutí o pěstování lékařské marihuany, uvádí The Guardian. Město Merced, kde obě ženy žijí, ale tuto variantu obchodování s konopím zakázalo, aby mělo větší kontrolu nad drogovýmbyznysem.

I přes zákaz úřadů v pěstování pokračují

Jeptišky i přes zákaz nepřestávají pracovat na svých produktech, o které je díky medializaci jejich problému mnohem větší zájem. Ženy denně vyřizují řadu e-mailů, když zrovna nemají hodiny čtení z bible nebo se nemodlí. Přestože mají obě katolickou výchovu, jejich řád není přičleněn k žádné oficiální církvi. Kate a Darcy se řídí hlavně principy náboženství New Age, ale také spoléhají na měsíční cykly při zahradničení.

Dnes 55letá Kate nežila vždy životem řeholnice. Deset let pobývala v Amsterdamu jako finanční poradkyně, odkud se po rozvodu odstěhovala. V roce 2008 se usadila v Central Valley a začala podnikat s lékařskou marihuanou, kde se později setkala i s 24letou sestrou Darcy.Výsledek obrázku pro ježíš kristus magazín legalizace

Jeptišky hodlají pokračovat ve svém byznysu a protestovat proti zákonu, který je staví do ilegality. Nezodpovídají se tamním úřadům, ale mnohem vyšší autoritě, jak připomínají. „Nepřijímáme jejich zákaz. Je to proti vůli lidu, což je nepřirozené a nemorální,“ dodává sestra Kate.

 

Zdroj: aktuálně.cz, text: Zuzana Mocková

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno