Ježíš léčil nemocné marihuanou, zjistili vědci

Výsledek obrázku pro ježíš konopí legalizaceHistorický a vědecký výzkum naznačuje, že Ježíš Kristus byl možná náruživý uživatel marihuany a odborníci tvrdí, že s pomocí této rostliny nejspíš také léčil. Odborníci naznačují, že konopí může být klíčovou složkou posvěceného oleje, jenž Ježíš a jeho následovníci užívali při léčebných rituálech.

„Kristus“ je řecký překlad slova hebrejského slova „mesiáš.“ V moderním jazyce by se tento termín překládal jako „pomazaný.“ Titul „Kristus“ se uděloval jen těm, „jež pomazal Bůh.“

Podle původní hebrejské verze receptu z knihy Exodus (30:22-23) obsahoval tento posvěcený olej k pomazání přes šest liber kaneh-bosem, tedy látky, kterou uznávaní etymologové, lingvisté, antropologové, botanici a další výzkumníci označují jako konopí. To bylo spolu s dalšími vonnými bylinami extrahované v šesti kvartách olivového oleje. Pomazaní byli touto silnou směsí doslova zmáčeni.

Kaneh-bosem = cannabis?

Kaneh-bosem určitě zní jako cannabis, tedy současný latinský název konopí a takřka nemůže být pochyb o tom, že hebrejská kultura tehdy konopí široce využívala.

Carl P. Ruck, profesor klasické mytologie na Bostonské univerzitě, řekl pro High Times:

„O roli konopí v židovském náboženství takřka nemůže být pochyb… Není možné, aby tak důležitá rostlina, která je textilní surovinou, obsahuje výživné oleje a velmi snadno se pěstuje, zůstala nepovšimnuta… Pouhý její sběr by vyvolal entheogenní reakci.“

Rituální a léčebné užití konopí

Entheogen – termín ražený profesorem Ruckem – odkazuje na jakoukoliv látku užívanou k vyvolání spirituálního zážitku. Užití entheogenů jako je konopí, peyotl a a lysohlávky je spojováno s utvářením takřka všech světových náboženství, takže možná není překvapením, že konopí nejspíš sehrálo svou roli při zrodu křesťanství.

Když vezmeme v potaz takřka zázračné léčivé vlastnosti této rostliny, je snadné této její roli porozumět. Teprve nyní začínáme znovu objevovat nesčetné léčebné možnosti konopí – léku, jenž je znám již tisíce let. Možností, které byly zapomenuty v důsledku vládou vytvořené antimarihuanové hysterie, jež ve Spojených státech zavládla na více než půl století.

Naštěstí se tyto postoje již začínají měnit a debata o spojení Krista a konopí je možná příkladem opožděného přezkoumávání některých kolektivních přesvědčení, jež byla zatemněna propagandou.

Co by udělal Ježíš?

Ti, kteří znají historii kriminalizace marihuany ve Spojených státech, si jsou dobře vědomi toho, že šlo o přímý výsledek tlaku korporátních zájmů. Neefektivní válka proti drogám později nabrala plné obrátky, když uživatelé a dealeři marihuany představovali záminku ke zpřísňování zákonů a skvělý byznys pro soukromá vězení.Role konopí v životě Ježíše Krista

Rostliny konopí nám obecně poskytují levný, efektivní a obnovitelný zdroj mnoha přínosných produktů, z nichž některé mají takřka zázračné vlastnosti. Ale dokud budou představovat byť jen malý zisk pro farmaceutický průmysl a dokud budou ve sféře zájmu velkého byznysu, postup legalizace bude pomalý a bude se střetávat s příkrou opozicí na každém kroku své pouti.

Člověk si říká: Co by si o tom pomyslel Ježíš?

Guardian píše: Pan Bennett cituje Nový Zákon a tvrdí, že Ježíš pomazal své učedníky olejem a vyzval je, aby taktéž učinili s ostatními následovníky. Tím způsobem mohlo dojít k vyléčení očních a kožních chorob, jak se o tom píše v evangeliu.

„Pokud je konopí jednou z hlavních ingrediencí starobylého posvátného oleje (což je), jenž užíval Ježíš Kristus a jeho křesťanští následovníci, pak ten, kdo stíhá jeho současné uživatele, by se dal považovat za antikrista,“ dodává pan Bennet.

 

Zdroj: energiezivota.cz
Obsáhlý a poutavý text o roli konopí v životě Ježíše Krista najde i na webu magazínu legalizace.

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Nesmyslné blekotání a konstrukce, jež mohou vzejít pouze z dílny vyhulených mozků. Jak jinak. Brát si do huby Ježíše Krista, zmást lidi racionálí vědou a v zápěti jim podsouvat myšleku že Ježíš tím, že léčil olejem, zákonitě i hulil trávu jako kuřák, a na základě jeho autority, dovoláním se jeho osoby, mám snahu legalizovat nejen masti, olej, ale i kouření! Tomu se říká klasická psychologická manipulace s dovolávání se na Boží autoritu. Korunu tomu nasadil ten Bennet. Ježíš léčil svou mocí, a proto, že je Bůh, tak Boží mocí. Olej k tomu nepotřeboval, i kdyby obsahoval třeba všechny léčivé byliny světa. Už z této stránky se jedná o bláboly a blouznění.

  2. Feťáctví by se mělo vždy potírat. Zavřít do vězení, nejen překupníky, ale i uživatelé marihuany. Klasická manipulace spočívá v mimo jiné v tom, že jsou dva druhý konopí. Konopí seté a konopí Canabis indicus. Feťáci chtějí to druhé, proto prezentují to první, v podobě léčiv, jako by obě konopí bylo jedno a totéž. První je v pořádku, na léčebné účely. Druhé je o drogách. A fakt, že třeba v Kanadě tohle legalizovali svědčí akorát o tom, že si někdo z vlády na těch kšeftech namastí kapsu. Mohlo jít o lobby narkomafií a drogových kartelů. Budou pak na tom vydělávat prostřednictvím koncese, se schválením vlády. Politici si pak vezmou domluvené úplatky a je vymalováno. Stát se tím stává drogovým kartelem. Za chvíli budou kšeftovat s čím? Dětskou pornografií, prostitucí a stát Kanada, bude pasákem?

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno