Kanadské konopné milníky, na něž se těšíme v roce 2019

Budoucnost konopí v Kanadě vypadá skvěle. Tady je 7 klíčových konopných událostí, na něž se těšíme v roce 2019

Jen těžko uvěřit, že legalizaci došlo teprve před několika měsíci. A i když nástup legalizace konopí v Kanadě byl famózní, na obzoru je ještě několik očekávaných úžasných události.

„Druhá vlna“ legalizace

Novelizace Konopného zákona povolí kolem prvního výročí legalizace v Kanadě přístup na trh potravinám, výtažkům a krémům.

První koncept regulace už byl zveřejněn; obsahuje pravidla pro konopí obsahující potraviny, nápoje a poživatelné výtažky, stejně jako pro inhalační výtažky, koncentráty THC a pro přípravky pro povrchové použití.

Navrhovaná pravidla by zavedla omezení obsahu THC a přísad v potravinách a výtažcích, stejně jako přesné standardy pro označování, pro balení a pro marketing.

Více konopí v Kanadě

Kanadský premiér Justin Trudeau v prosincovém interview pro Canadian Press vyjádřil své zklamání nad nedostatečným zásobováním trhu s legálním konopím, které trvá po celé zemi už od legalizace.

Nedostatečné legální zásobování přinutilo konopné obchody v Quebecu mít otevřeno jen od čtvrtka do neděle, způsobilo pauzu v licencování nových obchodů v Albertě a přimělo Ontario ů.

V interview Trudeau předpověděl, že problém bude vyřešen „během následujících měsíců, maximálně během příštího roku,“ i když nenaznačil, jak by se to mělo stát.

Obchody s konopím v Ontariu

Od října, kdy vstoupila v Ontariu v platnost legalizace, jeho obyvatelé musejí spoléhat na online objednávání od provincií provozovaného elektronického obchodu – ale v roce 2019 se konečně otevřou obchody ze dřeva a cihel!

Původně provincie oznámila, že nebude počet soukromých obchodů nijak omezovat, nakonec ale vydá v dubnu 2019 jen 25 licencí. Přihlásit se lze u Ontarijské komise pro alkohol a hazardní hry (Alcohol and Gaming Commission of Ontario (AGCO)) do 9. ledna 2019, a o vítězích bude rozhodovat loterie z osudí.

Milost pro malé přečiny, související s marihuanou

V říjnu liberální vláda spolu s ministrem pro veřejnou bezpečnost Ralphem Goodalem oznámili, že prominou pokuty a popoženou udělování milostí pro lidi s malým záznamem v trestním rejstříku, souvisejícím s konopím.

I když jde o velký krok vpřed, zastánci marihuany tlačí na výmaz z trestního rejstříku, což je ještě o krok dále: znamenalo by to zničení všech známých vládních záznamů o „zločinu.“

Annamaria Enenajor je ředitelkou Cannabis Amnesty, nestátní neziskové organizace, jež bojuje za řešení pro ty, kdo mají trestní záznam pro držení konopí. V nedávném interview pro The Global and Mail Enenajorová vysvětlila, že Indiáni, černí a další podle rasy posuzovaní lidé takovými záznamy trpí nejvíce, a vyzvala vládu k „vymazání“ záznamů.

Medicínské inovace

Výzkum a neocenitelné inovace mohou už brzy pomoci překonat váhání poskytovatelů zdravotní péče doporučovat k léčbě konopné výrobky.

Prvním příkladem může být firma Scientus Pharma, která si patentovala vlastní postup extrakce rostliny. Společnost se doposud soustřeďovala jen na výzkum a testování a vyvinula dekarboxylační proces k 99% aktivaci THC a CBD, předpokládá se ale, že v roce 2019 začne dodávat oleje a tobolky a všichni jsou zvědaví, jaké bude dávkování.

Stále rychleji se bude šířit užívání CBD

Stále více uznání si získává kanabidiol (CBD), vychvalovaný pro své pozitivní účinky na zdraví a zdravý životní styl; nejčastěji se užívá na úzkostnost, nespavost, bolest a nevolnost.

V prosinci prošel Kongresem Zákon o farmaření z roku 2018, jenž obsahuje sekci o legalizaci technického konopí. Mohl by odstartovat boom konopí, bohatého na CBD. Také se už ozvaly kanadské společnosti; například Canopy Growth oznámila svůj záměr koupit coloradskou špičkovou laboratoř pro výzkum konopí Ebbu. A my očekáváme zrychlování růstu užívání CBD celosvětově.

Více společností z USA na torontském akciovém trhu

Podle Forbesu je pro společnosti v USA často obtížné dostat se k tradičnímu kapitálu. Takže v roce 2019 můžeme čekat stále více a firem z USA ucházet se o investice na kanadských akciových trzích .

Zdroj: kopac.cz

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno