Kokain místo banánů. V deseti supermarketech v Bavorsku našli při vybalování krabic s ovocem drogu

Krabice banánů, v nichž byly zamíchány balíčky kokainu, našli v pátek zaměstnanci nejméně desítky prodejen supermarketů na jihu Německa. Hmotnost drogy zřejmě přesáhne sto kilogramů, policie zjišťuje, odkud krabice dorazily.

Berlín – V nejméně deseti bavorských supermarketech se v pátek objevily krabice banánů, v nichž byly zamíchány balíčky kokainu. Policie zatím neví, jak se tam dostaly. Případu se má od pondělí věnovat speciální policejní tým.

První nezvyklý objev učinil v pátek ráno zaměstnanec obchodu v Kiefersfeldenu na jihovýchodě Německa. V bedně s banány našel hnědý balíček, který podle policistů obsahoval kokain. Podobných balíčků se ve stejný den po Bavorsku našla celá řada. Jejich celkovou hmotnost policie odhaduje na nejméně 100 kilogramů.

Případ se týká jen jednoho obchodního řetězce.

V zásilce banánů se kokain objevil i před dvěma lety v pražském supermarketu Lidl na Zbraslavi. Bylo v ní tehdy téměř 100 kilogramů drogy. Na ulici, namíchaná pro zákazníky, by stála až miliardu korun.

 

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno