Kokeš? To je pivo! Vaněk vypovídal k drogové kauze

Výsledek obrázku pro kokain legalizace

Kauza fotbalistů Ondřeje Vaňka a Jana Kopice, kteří figurují jako svědci v případu dvojice mužů obžalovaných z distribuce drog, se posunula do další fáze. U soudu vypovídal bývalý hráč Plzně Vaněk, který aktuálně působí v ruské Ufě. Ten si měl podle obžaloby kupovat drogy od dealera Vítězslava Meišnera. Svoji vinu však už dříve popřel během policejního vyšetřování a se zajímavými vysvětleními přišel i teď u soudu. Informace přinesl server isport.cz.

Policie od roku 2015 odposlouchávala Meišnerův telefon a během vyšetřování zachytila právě i několik hovorů s Vaňkem. „Volající (Vaněk) odpovídá, že jde na diskotéku a zkusí prášek, na což volaný (Meišner) odpovídá, aby mu volající napsal, jaké to bylo, a upozorňuje ho, aby byl opatrný a dal si jenom půlku. Volající říká, že prý je to dobré najednou s kokešem, na což volaný odpovídá, že ne, že když dá na to ten bílej, že ho to naopak zabrzdí, že mu to zbrzdí nájezd, má si nechat tak dvě hodiny pauzu,“ píše se v obžalobě.

Zmíněný „kokeš“ je tradiční slangový výraz pro kokain. Vaněk teď ale na otázku soudce, co se pod tímto názvem skrývá, překvapil neobvyklou obhajobou. „Kokeš je značka piva z rodinného pivovaru v Kamenici nad Lipou,“ řekl u soudu.

A vysvětlit se pokusil i Meišnerovo varování, aby si dal jenom půlku. Podle něj nešlo o žádnou drogu, ale o přípravek, který zajistí lepší sex. „Prášek pro kluky, prostě to spolknete,“ popsal šestadvacetiletý fotbalista u Městského soudu v Praze.

Na dotaz soudce, jestli si je vědomý následku křivé výpovědi, pak Vaněk odpověděl, že neříká nic špatného. A na přípravek si podle svých slov vzpomněl až teď, při dřívějším vyšetřování si jej nevybavil. To odhalilo, že rukama bývalého hráče pokeru Meišnera prošlo nejméně osm tisíc tablet extáze. Výsledek obrázku pro extáze legalizace

Kromě toho měl u sebe jen při zatčení téměř půl kilogramu kokainu. Druhý obžalovaný Patrik Barančík podle policie obchodoval s šesti tisíci pilulkami extáze.

Do celé kauzy je zapletený i Vaňkův kamarád a jeho bývalý spoluhráč z Plzně Jan Kopic, který Meišnerovi půjčil půl milionu korun. U soudu na začátku května pak jakékoliv zkušenosti s drogami popřel a řekl, že ani nevěděl o tom, že by je Meišner prodával.

 

Zdroj: tyden.cz

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno