Konopí a dermatologické obtíže

Konopí se ukazuje jako účinný pomocník při léčbě širokého spektra kožních problémů, od svědění a dermatitid, přes atopický ekzém a lupénku až k možné léčbě kožních nádorů. Endokanabinoidní systém hraje pravděpodobně důležitou protektivní roli při omezování alergických reakcí kůže a bylo zjištěno, že THC snižuje kožní záněty. Současné studie se věnují také potenciálu léčby kožních nádorů (Casanova et al., 2003). Konopí je v případě kožních onemocnění aplikováno zpravidla v podobě masti, ale pomáhá také při orálním užití (Backes 2016, 200). Popularita konopné masti a její domácí výroba, je poměrně běžnou praxí.

Zdroje a doporučená čteba:

Backes, M., Weil, A., & Kozák, J. (2016). Konopná lékárna: praktický průvodce světem léčivé marihuany. Olomouc: Fontána.

Casanova, M. L.,a kol. (2003). Inhibition of skin tumor growth and angiogenesis in vivo by activation of cannabinoid receptors. The Journal of Clinical Investigation, 111(1), 43–50. http://doi.org/10.1172/JCI16116

http://www.magazin-legalizace.cz/cs/articles/detail/2787-iacm-zpravodaj-topikalni-konopne-pripravky-jako-ucinny-lek-na-kozni-onemocneni

http://www.magazin-legalizace.cz/cs/articles/detail/2790-konopi-a-pece-o-pokozku

http://www.magazin-legalizace.cz/cs/articles/detail/1430-iacm-zpravodaj-lecba-akne-kanabidiolem-cbd?rubricId=4

POŠLI TO DÁL
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.