Konopí a pivo

Hlavní pivovarnické společnosti vyjádřily obavy z toho, že legalizace marihuany může mít vliv na jejich zisk, ale  jiní analytici tvrdí, že legalizace konopného průmyslu naopak ve skutečnosti dává podnět pivovarnictví, i přes ukvapené závěry předchozích výzkumů.

Trevor Stirling, analytik Sanford C. Bernstein, nedávno řekl, že prodej marihuany v Coloradu a Washingtonu neměl dopad na prodej piva  v těchto státech. „Průměrný pivař, není obvyklý hulič, „řekl Stirling. „Pokud jde o marihuanu, tak to určitě není hrozba pro pivovarnictví.“

Možná, že tato zpráva donutí některé společnosti jako Anheuser-Busch InBev a SABMiller přestat obviňovat stát, že pokles prodeje je důsledkem legalizace marihuany.

Realita je taková, že zatím co prodej piva spadl v posledních pěti letech, většina z toho je vzhledem k jiným podstatným změnám, mírou nezaměstnanosti a možnostem průměrného pijáka piva až po tvrdý alkohol. Přesto neexistují ani náznaky toho, že marihuana by mohla zlikvidovat pivní průmysl.

Zajímavé je, že Stirling zjistil, že v 10 z největších států, které legalizovaly užívání marihuany k léčbě, naopak u pití piva došlo k nárůstu o 0,5 procenta. To je tím nejlepším „finančním důsledkem“, kdy se  jako efekt pro spotřebitele obojího objeví díky legalizaci konopí více peněz v peněžence. A to buď na marihuanu, nebo na více piva,“ dodal.

Předchozí studie však prokázaly, že marihuana způsobila pivovarnictví ztráty. Výzkumníci z Montana State University, University of Oregon a University of Colorado Denver nedávno zjistili, že prodej alkoholu v důsledku legalizace marihuany se propadl o více než 5 %.

 

Zdroj: konoptikum.wordpress.cz

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno