Způsobuje konopí duševní poruchy?

Mýtus:
O konopí a duševních poruchách je toho slyšet dost. Marihuana probouzí latentní psychózy. Při dlouhodobém užívání téměř každému přivodí psychózu, uživatelé jsou výrazně bipolární, zmítají se mezi extrémními náladami, často se chovají iracionálně.

Fakt:
Konopí sice může probudit latentní psychózu, ale to může jakýkoliv psychicky silnější zážitek, mnoho běžných situací (sex, hádka, nuda) je v tomto ohledu nebezpečnější. Psychóza se dostavuje pouze dočasně u začínajících uživatelů a i u nich navíc dosti výjimečně, navíc odezní spolu s intoxikací. Bipolárnost je naopak jednou z poruch, kvůli které lidé zahajují samoléčbu konopím, mnoho z nich úspěšně. Dokud ale marihuana nebude legální a lékař vám neporadí přesný postup, nemůžu samoléčbu v takovém případě doporučit. Konopí u zdravého člověka náladovost spíše snižuje.

POŠLI TO DÁL
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno