Legalizace konopí TV PRIMA a v Parlamentních listech

[singlepic id=706 w=100 h=80 float=left]TV zprávy na Primě dne 19.5. referovali o názoru politických stran na kontroverzní témata včetně legalizace konopí. I tato kontroverzní témata rozdělují 9 dní před volbami politické soupeře. Reportérka TV Prima zjišťovala, jak vše chtějí v zákonech ukotvit naše nejsilnější politické strany.

Kristina CIROKOVÁ, redaktorka

——————–

Letos vláda dala jasná pravidla. Ten, kdo u sebe má 15 gramů marihuany, zaplatí pokutu. Větší množství už znamená trestný čin a hrozba vězení. Třeba v Nizozemsku se ale takzvaná tráva dá koupit volně v coffee shopech. Nás to ale nejspíš nečeká.

Cyril SVOBODA, předseda strany /KDU-ČSL/

——————–
Myslím, že drogy jsou špatné, že se nemají požívat.

Vojtěch FILIP, předseda strany /KSČM/

——————–
Nejsem pro legalizaci žádných drog.

Ondřej LIŠKA, předseda strany /SZ/

——————–
Dekriminalizovat marihuanu ano a legalizovat pro lékařské účely.

Jiří PAROUBEK, předseda strany /ČSSD/

——————–
Pokud to někdo užívá v nějaké přiměřené míře a nešíří to dál, tak bych to nekriminalizoval.

Petr NEČAS, volební lídr strany /ODS/

——————–
Nejsem zastánce legalizace měkkých drog.

=========

Při zahřívacích otázkách nanečisto nachytal Václav Moravec místopředsedu sněmovny Lubomíra Zaorálka na otázce, jak se ČSSD staví k legalizaci marihuany. „Na konopí, přiznám se, jsem se nepřipravoval. Možná ještě v pátek k tomu uděláme grémium,“ rozesmál diváky moravskoslezský lídr sociální demokracie. „Doufám, že to v přenosu nebude tohle, nebo to se mnou bude špatné,“ dodal a publikum jej odměnilo bouřlivým potleskem. Zdroj: www.parlamentnilisty.cz

=========

My jsme všichni stejní odborníci

Poslanec Pavel Severa odmítá, že by měl být vnímán jako někdo, kdo je homofobní, nebo kdo chce zakazovat něco jiným. Ohledně drogové problematiky tvrdí, že mu několik rostlin konopí nevadí. Pěstitelé by ji však neměli zneužívat pro prodej dalším lidem.

„Jsem schopen tolerovat, že ta droga má nějaké léčebné účinky. Ale rostliny konopí nejsou používány jen k léčebným účelům, také se z nich balí jointy a kouří se jako droga,“ zdůraznil Severa v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz.

„My jsme v TOP 09 všichni stejní odborníci na drogovou problematiku, v tom smyslu, že jsme konzervativní.  Ať si každý kouří, co chce. Pan předseda dýmku, pan místopředseda cigarety, já nic,“ již s nadsázkou dodal Severa.

Podle poslance zvoleného za KDU-ČSL, který přestoupil do TOP 09, se zelení snaží vyvolat falešný dojem, že by chtěl marihuanu zakazovat a dávají ho do kontrastu s milovníkem kouření konopí a radaktorem Reflexu Jiřím X. Doležalem.

Zdroj: www.parlamentnilisty.cz

POŠLI TO DÁL
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno